Projekt Poznań przekazał maseczki: również dla SPDST w Swarzędzu

Stowarzyszenie Projekt Poznań otrzymał ponad pół miliona maseczek – maseczki przekazał najbardziej potrzebującym. Odbiorcami były między innymi domy pomocy społecznej, a w Swarzędzu maseczki dostało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka.

Stowarzyszenie Projekt Poznań, przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, otrzymał ponad pół miliona maseczek na działania związane z walką z epidemią koronawirusa w naszym regionie. Z tego powodu, w trosce o najbardziej potrzebujących, Projekt Poznań od 15 kwietnia do 2 czerwca 2021 r. zorganizował bezprecedensową akcję przekazania maseczek do różnych podmiotów na terenie Poznania, powiatu poznańskiego oraz województwa wielkopolskiego.

Ponad 300 tysięcy trafiło do Urzędu Miasta Poznania na rzecz poznańskich DPS-ów. Oprócz tego w samym Poznaniu maseczki otrzymało 28 różnych podmiotów. Co więcej, przynajmniej jeden podmiot w każdej z siedemnastu gmin w powiecie poznańskim otrzymał maseczki. W gminie Swarzędz maseczki otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka. W gminie Kostrzyn obdarowane zostało Schronisko dla Zwierząt w Skałowie oraz Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” w Drzązgowie. W gminie Pobiedziska maseczki trafiły do Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Dla Ciebie” w Pobiedziskach, a w gminie Kleszczewo maseczki dostała Ochotnicza Straż Pożarna w Kleszczewie.

Projekt Poznań przekazał maseczki
Projekt Poznań przekazał maseczki: również dla SPDST w Swarzędzu

Podczas całej akcji Projekt Poznań zaopatrzył w sumie 56 różnych podmiotów na terenie Poznania, powiatu poznańskiego oraz województwa wielkopolskiego. Przedstawiciele Stowarzyszenia zaznaczają: „Przebieg epidemii zależy nie tylko od takich czynników jak zachowanie reżimu sanitarnego, ale również od solidarności i odpowiedzialności wobec drugiego człowieka.”

Warsztat Terapii Zajęciowej Drzązgowo (Gmina Kostrzyn)
Schronisko dla Zwierząt w Skałowie (Gmina Kostrzyn)
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Dla Ciebie” (Gmina Pobiedziska)
Ochotnicza Straż Pożarna (Gmina Kleszczewo)

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *