Niedzielna kanonada Unitów

Przed spotkaniem Olimpii Koło z Unią Swarzędz wielu spodziewało się zwycięstwa drugiej z wymienionych drużyn. Mało kto mógł jednak przewidzieć, że podopieczni Patryka Kniata wygrają na wyjeździe aż 9:0.

Goście rozpoczęli mecz dość niemrawo. Pierwsza bramka padła dopiero w 21. minucie. Na listę strzelców wpisał się Igor Jurga, która wykorzystał dośrodkowanie Patryka Pawłowskiego z rzutu wolnego. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0. Ponownie Unici znaleźli drogę do bramki Olimpii po rzucie wolnym. Tym razem jednak zamiast podawać, swarzędzanie skusili się na strzał. Radosław Barabasz z okolic 25. metra popisał się fenomenalnym uderzeniem, które było poza zasięgiem golkipera gospodarzy. Przyjezdni stworzyli w pierwszej odsłonie jeszcze trzy groźne sytuacje, ale żadnej z nich nie zamienili na trafienia. W 43. minucie Mikołaj Czajka – piłkarz Olimpii zobaczył czerwoną kartkę. Po przerwie liczebna przewaga na boisku okazała się dla “Dumy Swarzędza” sporym ułatwieniem.

Po zmianie stron futboliści ostatniej drużyny IV ligi bronili się bardzo dzielnie. Przez dwadzieścia minut drugiej połowy “niebiesko-biali” nie mogli znaleźć żadnej luki w defensywie Olimpii. W końcu jednak mur obronny padł. W 66. minucie po dobrej akcji Mateusza Świergiela Tomasz Neumann strzelił trzeciego gola i tym samym rozwiązał worek z bramkami. Po upływie dziesięciu minut na 4:0 trafił Aleksander Pawlak. “Olo” skorzystał z celnego dośrodkowania Pawłowskiego. W 79. minucie indywidualną akcję miał Damian Buczma. Zawodnik SKS-u najpierw przedryblował trzech rywali, a potem wbił piłkę do bramki. “Buczi” miał również swój udział w kolejnym trafieniu. Niespełna minutę później obsłużył Krystiana Pawlaka, który strzelił piątego gola w tym sezonie. Rezultat ponownie uległ zmianie w 82. minucie. Wówczas Gerard Pińczuk minął dwóch piłkarzy Olimpii i ładnym uderzeniem podwyższył prowadzenie na 7:0. Na następnego gola nie trzeba było długo czekać. W 84. minucie Paweł Koralewski dośrodkował futbolówkę na głowę Barabasza, a on przeniósł ją do bramki.

Trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem Olimpię dobił Pińczuk. Najskuteczniejszy zawodnik Unii w tym sezonie trafił do siatki po zagraniu Buczmy. Po zwycięstwie w Kole piłkarze trenera Kniata tracą do nowego lidera IV ligi – Victorii Września tylko jeden punkt.

Olimpia Koło – Unia Swarzędz 0:9 (0:2)

Bramki: Igor Jurga (21′), Radosław Barabasz (23′, 84′), Tomasz Neumann (66′), Aleksander Pawlak (76′), Damian Buczma (79′), Krystian Pawlak (80′), Gerard Pińczuk (82′, 87′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski, Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski (75′ Damian Buczma) – Marcin Łażewski (60′ Aleksander Pawlak), Igor Jurga, Wojciech Antczak (70′ Marcin Nowicki), Gerard Pińczuk, Mateusz Świergiel (65′ Jan Paczyński) – Krystian Pawlak.