Nasi radni i sołtysi pracowali, by nieść pomoc medykom

Radni Rady Miejskiej w Swarzędzu i gminni sołtysi, w czasie pandemii nie zrezygnowali z pełnienia swoich obowiązków, pracowali, a i tak swoje diety przekazali na pomoc w walce z COVID-19.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że swarzędzcy radni zakupili karmę dla Schroniska dla Zwierząt w Skałowie. Było to nie byle jakie wsparcie, gdyż aż 225 kg pokarmu trafiło do podopiecznych schroniska (kliknij, by o tym przeczytać).

Ale jak się okazuje, to nie jedyne zaangażowanie naszych radnych w niesienie pomocy w trudnym czasie pandemii. Wraz z sołtysami, ze swoich diet, sfinansowali wsparcie dla medyków. Radni i sołtysi na potrzeby Szpitala Jednoimiennego przy ul. Kurlandzkiej w Poznaniu zakupili i przekazali 2 000 maseczek. Natomiast dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w Swarzędzu 1 000 maseczek, 20 kombinezonów ochronnych oraz 5 specjalistycznych masek 3M.

O całej sprawie nie było tak głośno, jak w przypadku kostrzyńskich radnych, którzy również przekazali swoje uposażenia celem wsparcia medyków (zobacz tutaj). Należy jednak zauważyć, że w odróżnieniu od swoich kolegów i koleżanek z Kostrzyna Wlkp. swarzędzcy radni i sołtysi nie zrezygnowali z pełnienia obowiązków w tym czasie. Odbywały się zdalne posiedzenia komisji, miały miejsce też sesje Rady. Tym bardziej to nasi, swarzędzcy, reprezentanci w samorządzie zasługują na szczególne uznanie.

Panie i panowie radni oraz sołtysi, chapeau bas, czapki z głów!

bravo gif leo dicaprio

Uprzedzając wszelkie wątpliwości i pytania: fotografia prezentująca radnych na posiedzeniu stanowi materiał archiwalny. Radni i sołtysi pracowali, by nieść pomoc w sposób zdalny (w czasie zagrożenia epidemiologicznego posiedzenia odbywają się zdalnie lub z zachowaniem standardów sanitarnych). O ostatniej sesji przeczytasz tutaj.

Pracę radnych można śledzić na żywo w Biuletynie Informacji Publicznej.

radni i sołtysi pracowali pomoc

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *