W Kostrzynie startuje budowa lodowiska i wrotkowiska – już zimą na łyżwy

Już zimą w Kostrzynie będzie można pojeździć na łyżwach, startuje budowa lodowiska i wrotkowiska. Termin planowanego oddana do użytku to grudzień 2023. 

Rozpoczyna się budowa zadaszonego boiska wielofunkcyjnego wraz z instalacją fotowoltaiczną przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kostrzynie. Obiekt powstanie przy Przedszkolu Publicznym „Bajkowa Kraina”. W okresie wiosenno-letnio-jesiennym boisko będzie przeznaczone na wrotkowisko, dmuchany plac zabaw z torem przeszkód dla najmłodszych dzieci, boisko sportowe oraz miejsce realizacji koncertów i różnych imprez masowych. Natomiast zimą, będzie tam organizowane lodowisko. Gmina Kostrzyn zakłada, że uczniowie lokalnych przedszkoli i szkół podstawowych będą mogli brać udział w zajęciach nauki jazdy na łyżwach i wrotkach między innymi w ramach lekcji wychowania-fizycznego.

Łączny koszt realizacji zadania o nazwie „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Kostrzyn wraz z budową niskoemisyjnego, wielofunkcyjnego obiektu sportowego” to 13,4 mln zł. Gmina Kostrzyn otrzymała dofinansowanie ze środków zewnętrznych (z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych) w wysokości 9,662 mln zł.

Prace będzie realizować firma Spochacz Sp. z o.o. sp.k. ze Środy Wielkopolskiej, a obiekt sportowo-rekreacyjny ma być oddany do użytku w grudniu 2023 roku. Cała inwestycja obejmuje budowę lodowiska i wrotkowiska przy Szkole Podstawowej nr 2, termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 1, Ośrodka Zdrowia w Gułtowach, Szkoły Podstawowej w Brzeźnie, świetlicy wiejskiej w Sokolnikach Klonowskich, budynku „Domu Katolickiego” i budynku OSP Gułtowy.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *