Program Moja Woda 2023 – ruszyła nowa edycja programu dofinansowań

Właściciele domów będą mogli otrzymać do 6 tysięcy zł dofinansowania: ruszył program Moja Woda 2023 – inwestycje muszą zostać zakończone nie później niż 30 czerwca 2024 r.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zachęca do składania wniosków o dotacje w ramach programu Moja Woda. Właściciele domów będą mogli dostać do 6 tys. zł na utworzenie na swoich nieruchomościach systemów zatrzymywania wód opadowych. Kwota dotacji nie może być większa niż 80 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Tak jak w poprzednich edycjach, program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami, współwłaścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, z wyłączeniem nieruchomości, dla której udzielono już dofinansowania z poprzednich edycjach programu „Moja Woda”. Dofinansowanie dotyczy również właścicieli, współwłaścicieli oraz użytkowników wieczystych nieruchomości, na których planuje się budowę, lub na których rozpoczęto budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego, jednak z zastrzeżeniem, że budynki te muszą zostać oddane do użytkowania zgodnie z prawem, przed złożeniem dokumentów do wypłaty.

Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu poświęconej programowi.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Program Moja Woda 2023
Program Moja Woda 2023 – ruszyła nowa edycja programu dofinansowań

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *