FBSerwis będzie odbierać odpady w Swarzędzu na zlecenie ZM GOAP

FBSerwis teraz będzie odbierać odpady na zlecenie ZM GOAP – wygrała w przetargu na odbiór i transport odpadów komunalnych w Swarzędzu. Wartość kontraktu to blisko 26 milionów złotych.

W postępowaniu przetargowym rozpisanym przez Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” dotyczącym odbioru i transportu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odbioru, transportu i zagospodarowania pozostałych odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny na terenie Swarzędza, najkorzystniejsza okazała się oferta FBSerwis. Kontrakt realizowany będzie przez 22 miesiące, w okresie od 1 września 2020 r. do 30 czerwca 2022 r.

„Cieszymy się, że po 2 latach przerwy wracamy do współpracy z ZM GOAP, na zlecenie którego w latach 2015-2018 odbieraliśmy odpady w Poznaniu. Podczas realizacji poprzedniej umowy chętnie współpracowaliśmy z zamawiającym, m.in. organizując 3 edycje konkursu dla dzieci -„Bądź EKO Poznaniakiem”. Liczymy na to, że tym razem nasza współpraca będzie równie owocna. Przygotowania do rozpoczęcia nowego kontraktu idą pełną parą, a już po wakacjach spotkamy się na ulicach Swarzędza. – komentuje kierownik kontraktu, Marcin Szczepaniak.

Powierzchnia obsługiwanego sektora wynosi ponad 100 km2, a zamieszkuje ją blisko 50 tysięcy mieszkańców, którzy korzystać będą z około 20 tys. pojemników na odpady. Szacuje się, że w okresie 22 miesięcy obowiązywania kontraktu zebrane zostanie około 35 tys. ton odpadów komunalnych i 7 tys. ton selektywnych. Rodzaje odpadów przewidzianych do odbioru selektywnego to: odpady biodegradowalne, odpady wielkogabarytowe, papier, szkło i plastik. Do zadań FBSerwis będzie również należało mycie oraz ważenie pojemników na sektorze. Na potrzeby realizacji kontraktu FBSerwis przeznaczy nowe pojazdy przyjazne środowisku – 8 napędzanych gazem ziemnym CNG i 2 spalinowe spełniające normę EURO 6.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziesz TUTAJ.

FBSerwis odpady Swarzędz GOAP

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *