Festiwal Biegowy Szpot Swarzędz dopiero w 2021

Tradycyjne święto biegowe w Swarzędzu, od tego roku pod nazwą Festiwal Biegowy Szpot Swarzędz został przeniesiony na rok 2021. 

W związku z sytuacją epidemiologiczną i szeregiem obostrzeń dotyczących zwłaszcza dużych zgromadzeń organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu biegów Szpota na przyszły rok. Pierwotnie planowany był na 31 maja 2020 r., a później na jesień 2020 r. Festiwal Biegowy Szpot Swarzędz odbędzie się jednak w 2021 roku.

Warto przypomnieć, że w ramach imprezy miały być zorganizowane 3 biegi:

  • 9. bieg 10 km Szpot Swarzędz
  • V Półmaraton Szpot Swarzędz
  • II Bieg Rodzinny

Pierwszy raz miały się one odbyć w jednym terminie. Do tej pory bowiem, bieg na 10 km odbywał się na wiosnę, a półmaraton w okresie jesiennym. Pierwotnie planowano przeniesienie imprezy na właśnie termin jesienny, ale jak podkreślają organizatorzy, nie można być pewnym co do sytuacji epidemiologicznej we wrześniu 2020 r.

Nie mając 100% pewności, że do września 2020 roku sytuacja epidemiologiczna  na terenie kraju będzie całkowicie opanowana nie możemy podejmować ryzyka. Stąd też trudna, ale konieczna decyzja o przeniesieniu (…) Od zawsze bowiem zdrowie i bezpieczeństwo  uczestników naszych imprez było, jest i będzie dla nas priorytetem.

Informacje na temat Festiwalu można znaleźć na stronie www.biegi.szpot.pl.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziesz TUTAJ.

Festiwal Biegowy Szpot Swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *