W niedzielę utrudnienia w ruchu na terenie Poznania – 21. Poznań Maraton

W niedzielę 16 października 2022 na terenie Poznania szykują się spore utrudnienia w ruchu – w zawiązku z organizacją 21. Poznań Maratonu nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Zmianie ulegną również rozkłady jazdy niektórych linii tramwajowych i autobusowych.

Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:00 do 16:00, dodatkowo ulica Grunwaldzka na odcinku od ulicy Szylinga do Roosevelta zamknięta będzie od godziny 6:00. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych, a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu.

Szczegółowe zmiany kursowania linii tramwajowych i autobusowych można sprawdzić na stronie ZTM Poznań.

Organizatorzy przygotowali mapę trasy zawierającą lokalizacje śluz oraz bezkolizyjnych przecięć z trasą Maratonu. Mapa w wysokiej rozdzielczości jest dostępna na dole strony. Można się z nią zapoznać również na stronie Maratonu (https://marathon.poznan.pl/utrudnienia-w-ruchu/). Przedstawione są tam również sugestie dotyczące poruszania się po mieście w czasie biegu.

Mieszkańcy mogą również uzyskać informacje na temat utrudnień w ruchu dzwoniąc pod nr telefonu: 502 622 438. Koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Przekaże też informacje, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające tylko w dniu biegu).

Godziny pracy koordynatora w sobotę i w niedzielę:

  • 15.10.2022 w godz. 10:00 – 20:00
  • 16.10.2022 w godz. 07:00 – 15:00

Informacje można również uzyskać pisząc e-mail na adres: utrudnieniawruchu@marathon.poznan.pl

Uwaga, powyższy adres mailowy będzie działał wyłącznie w dniach 12-14 października 2022. Odpowiedzi na zapytania wysłane na ten adres mogą przychodzić z opóźnieniem.

Dodatkowo od poniedziałku 10 października do piątku 14 października br. w godz. 7:30 – 20:00. do dyspozycji mieszkańców Miasta Poznania będzie infolinia Poznań Kontakt: 61 646 33 44.

W dniu imprezy można korzystać z aplikacji Waze, w której aktualizowane będą na bieżąco informacje o utrudnieniach w ruchu na trasie 21. Poznań Maratonu.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

W niedzielę utrudnienia w ruchu
W niedzielę utrudnienia w ruchu na terenie Poznania – 21. Poznań Maraton

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *