Rosną opłaty za odbiór odpadów – od kwietnia zapłacimy 34 zł od osoby

Od 1 kwietnia rosną opłaty, które mieszkańcy gminy Swarzędz muszą miesięcznie uiszczać za odbiór odpadów. Od 1 kwietnia będzie to kwota 34 zł od osoby.

Zmiana wprowadzona uchwałą podjętą 20 grudnia 2022 r. odnosi się do wszystkich mieszkańców. Dotychczas funkcjonowały zróżnicowane stawki, w zależności, czy odbiór odpadów miał miejsce z nieruchomości jednorodzinnych czy wielorodzinnych. Mieszkańcy nieruchomości zabudowanej budynkiem z więcej niż czterema lokalami mieszkalnymi płacili 25 zł od osoby, a mieszkańcy nieruchomości zabudowanej budynkiem z nie więcej niż czterema lokalami mieszkalnymi musieli wpłacać 28 zł. Od 1 kwietnia opłaty za odbiór odpadów rosną dla obu tych grup, zrównują się i wyniosą 34 zł do mieszkańca.

Co ciekawe rośnie też stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku, gdy właściciel nie segreguje odpadów. Wcześniej mieszkańcy lokalu, którzy nie wypełniali obowiązku selektywnej zbiórki odpadów musieli wpłacać 50 zł od osoby. Nowa stawka opłaty podwyższonej wyniesie 102 zł od każdego mieszkańca lokalu. Szczegóły zmian można znaleźć w uchwale Rady Miejskiej.

Zmienioną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na specjalny, przygotowany dla każdego lokalu numer rachunku. Numery kont nie ulegają zmianie, są również przekazywane w zawiadomieniu o zmianie stawki. Opłatę za gospodarowanie odpadami należy opłacać do 15go dnia każdego miesiąca.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Rosną opłaty za odbiór odpadów

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *