Radni z Kostrzyna oddali swoje diety szpitalowi

Radni Rady Miejskiej z Gminy Kostrzyn postanowili oddać swoje diety, by wesprzeć szpital w walce z koronawirusem.

Kostrzyńscy radni podjęli decyzję o dobrowolnym zrzeczeniu się swoich diet z tytułu pełnionych funkcji. Marcowe wynagrodzenia radnych trafią na konto szpitala miejskiego im. Strusia w Poznaniu. Mowa o wcale niemałej kwocie, bo o przeszło 15 tys. złotych. O sprawie poinformował portal InfoKostrzyn.pl.

Mam nadzieję, że przekazane środki finansowe choć w niewielkim stopniu przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa zarówno personelu jak i pacjentów szpitala, który został przekształcony na jednoimienny Szpital Zakaźny dedykowany dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem. Wyrażam przekonanie, że gest dobrej woli naszych radnych zachęci organy stanowiące innych jednostek samorządu terytorialnego do podobnych działań – podsumowuje we wpisie na Facebooku Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Nam tylko pozostaje pogratulować decyzji radnych z sąsiedniej gminy. Swarzędz natomiast przekazuje z budżetu gminnego 100 tys. zł również na rzecz walki z koronawirusem – przeczytaj tutaj.

 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *