ETC Swarzędz ekologicznie powita wiosnę

Choć za oknami aura jeszcze zimowa, to jednak mamy do czynienia z kalendarzową wiosną. Pomimo chłodu, cieplejsza pora roku zagości w Swarzędzu niebawem, gdyż już w najbliższą sobotę, 24 marca, wszyscy odwiedzający ETC Swarzędz będą mogli powitać nadejście tegorocznej wiosny.

Impreza pod nazwą Ekologiczne Powitanie Wiosny jest kierowana do wszystkich odwiedzających ETC Swarzędz w godzinach 10:00 – 18:00. Dzieci, a także dorośli nie będą mogli narzekać na brak atrakcji z przyrodą, wiosną, ekologią i zdrowiem w tle. 

Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach przygotowanych we współpracy z salą zabaw Kulkids. Animatorzy będą pomagać najmłodszym w dekorowaniu sadzonek roślin i warzyw, a także przygotowywać wielkanocne ozdoby.

Każdy, kto chciałby otrzymać pachnącą, roślinną niespodziankę oraz ma problem z elektrośmieciami, może skorzystać przygotowanego kontenera na elektroodpady. W sobotę, 24 marca, od godziny 10:00 do 18:00, przy wejściu do ETC Swarzędz będzie umiejscowiony specjalny kontener, a każdy będzie mógł niepotrzebne przedmioty oddać. Elektrośmieci zawierają liczne szkodliwe związki, które po wydostaniu się z uszkodzonej lodówki, pralki, komputera czy innego urządzenia elektronicznego, przenikają do gleby, dlatego tak ważne jest oddanie tego rodzaju śmieci do specjalnych punktów, w których zostaną poddane prawidłowemu przetworzeniu, a zawarte w nich szkodliwe substancje ulegną unieszkodliwieniu. 

Chcesz zadbać na wiosnę o swoje zdrowie, a może chcesz przed latem poprawić swoją sylwetkę? W tym celu fitness klub 2B Active w najbliższą sobotę zaproponuje wszystkim uczestnikom Ekologicznego Powitania Wiosny ciekawe i merytoryczne porady trenerów personalnych i dietetyków. Przez cały dzień będzie można dowiedzieć się, co jeść, by chudnąć z głową i jak ćwiczyć, by osiągnąć wymarzony efekt, nie narażając się na kontuzję. Będzie również okazja pomiaru i analizy masy składu ciała specjalnym urządzeniem. Dokonując go dowiadujemy się jaka jest nasza masa ciała, mięśni i kości oraz procentowa zawartość tkanki tłuszczowej i wody. W sobotę na terenie ETC Swarzędz stanie także punkt fundacji DKMS, umożliwiający wszystkim  rejestrację w bazie dawców szpiku kostnego. Zgłoszenie trwa dosłownie kilka minut, pobranie materiału genetycznego jest proste i bezbolesne, a może uratować komuś życie. Wszelkich informacji na temat procedury rejestracji na miejscu udzielą pracownicy Fundacji DKMS, można je również znaleźć na stronie internetowej www.dkms.pl. Fundacja działa w Polsce już od 8 lat i prowadzi szeroką działalność edukacyjną i profilaktyczną dotyczącą nowotworów krwi, jak również tworzy i sukcesywnie poszerza bazę dawców komórek macierzystych szpiku kostnego.

ETC Swarzędz w dniu wydarzenia czynne będzie w stałych godzinach od 10:00 do 21:00. Dodatkowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/ETCswarzedz. 

ETC Swarzędzjest najstarszym centrum handlowym w Wielkopolsce, posiadające ponad 20 lat tradycji handlowej. Od lipca 2016 do października 2017 zostało gruntownie zmodernizowane. Na 20 tys. mkw. powierzchni działa 80 sklepów, wśród których znajdują się znane sieci handlowe, takie jak Intermarche, Reserved, Top Secret, Vistula, Wólczanka, Diverse, Rossmann, Drogeria Natura, 5.10.15, Restauracja Olimp, Pizza Hut i wiele innych, jak również lokalne marki, m.in. Mine Wine, Kids, Must Have,  MB Bielizna, Prestige Obuwie, Kosmyk, E-smoking i wiele innych. Klienci mogą też korzystać z bogatej oferty usługowej, którą tworzą m.in. Apteka Vita-Pharm, salony sieci Play, Cyfrowy Polsat, T-Mobile, nc+, Biuro Podróży Jamajka, Kantor, Kwiaciarnia Artis Flower czy GSM Corner. 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *