Parking ALDI dostępny bezpłatnie dla mieszkańców Swarzędza

7 miesięcy temu informowaliśmy o tym, że parking przy sklepie ALDI nie będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców Swarzędza (zobacz tutaj). Teraz sieć zmieniła zdanie – będzie można zostawiać samochód w godzinach nocnych.

W związku z deklaracją o bezpłatnym udostępnieniu mieszkańcom osiedla miejsc parkingowych oraz zakończeniem procesów formalnych z tym związanych, sieć ALDI informuje, iż od dnia 1 czerwca 2021 roku sieć umożliwia mieszkańcom osiedla bezpłatne korzystanie z miejsc parkingowych znajdujących się przy obiekcie ALDI w Swarzędzu, zgodnie ze zmienionym regulaminem Parkingu.

Bezpłatne korzystanie z miejsc parkingowych przez mieszkańców obejmować będzie dni od poniedziałku do soboty w godzinach od 22:00 do 6:00 rano oraz święta i dni niehandlowe całodobowo. W godzinach funkcjonowania sklepu obowiązywać będą opłaty zgodnie z regulaminem parkingu APCOA.

Regulamin dotyczący korzystania z miejsc parkingowych przez mieszkańców osiedla znajduje się na parkingu sklepu ALDI, przy ul. Tysiąclecia 38 w Swarzędzu.

Jest to na pewno bardzo dobry ruch. Mieszkańcy osiedli mają ogromny problem, zwłaszcza w godzinach wieczornych, by zaparkować swoje pojazdy. Takie rozwiązanie, umożliwiające pozostawienie pojazdów, na dużym, często pustawym parkingu, zdecydowanie sytuację mieszkańców osiedli Działyńskiego i Cegielskiego poprawi. Inna sprawa, że w miejscu obecnego sklepu ALDI wcześniej również funkcjonował parking. Choć był on płatny, to wielu mieszkańców decydowało się n wykup abonamentu, by swój pojazd pozostawić. Teraz sytuacja wydaje się normalizować do pewnego stopnia.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Parking ALDI dostępny bezpłatnie
Parking ALDI dostępny bezpłatnie będzie bezpłatnie w godzinach nocnych i w dni niehandlowe.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *