Koronawirus: Swarzędz daje 100 tys.

Koronawirus i Swarzędz: miasto przekazuje 100 tys. złotych szpitalowi przy u. Szwajcarskiej w Poznaniu na walkę z koronawirusem. 

Burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek, podpisał umowę z Wielospecjalistycznym Szpitalem Miejskim im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej 3, w oparciu o którą z gminnego budżetu szpital otrzyma dotację celową. Jej wysokość to 100 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ochrony osobistej i indywidualnej oraz niezbędnej aparatury medycznej na potrzeby udzielania świadczeń zdrowotnych związanych ze zwalczaniem koronawirusa  (COVID-19). To bardzo cenne wsparcie dla ośrodka, który zajmuje się również mieszkańcami naszej gminy.

Zgodnie z bieżącymi informacjami (2 kwietnia) kwarantanną objętych jest 88 osób. Przebywają one pod 60 adresami.

Jak na razie, na terenie gminy Swarzędz stwierdzono 2 przypadki zarażenia koronawirusem.

Na godzinę 13:00, 2 kwietnia 2020 r., w Wielkopolsce jest 181 potwierdzonych zakażeń. 6 osób zmarło, z tego aż 3 wczoraj. Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, mówi jednak, że ofiar w naszym regionie jest już 7 (zobacz materiał na portalu epoznan.pl). Jako że pandemia dopiero zaczyna przybierać na sile, bardzo istotne jest stosowanie się do wszystkich wprowadzanych obostrzeń i zasad zachowania dystansu społecznego. Każdy, kto ma taką możliwość, powinien unikać kontaktów z innymi ludźmi.

Poniżej zamieszczamy mapę przygotowaną przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Prezentuje dane na wieczór 1 kwietnia.

#zostanwdomu

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z zagrożeniem, jakim jest koronawirus przeczytasz tutaj.

swarzędz pomoc pieniądze szpital

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *