Uwaga przedszkolaki i uczniowie: KONKURS!

Zarząd Województwa Wielkopolskiego organizuje konkurs „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”.

Tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Bretanii. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Wielkopolski.

Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z Polski oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków.

Prace konkursowe należy złożyć lub przesłać drogą pocztową do prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Publicznych Bibliotek Pedagogicznych lub ich filii. Prace z gminy Swarzędz i gmin ościennych przyjmuje Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Swarzędzu, os. Czwartaków 1, 62-020 Swarzędz.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 15 lutego 2018 r.

Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas XXII Targów Edukacyjnych, które odbędą się w dniach od 23 do 25 marca br.

Szczegóły konkursu na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *