Na Rynku tymczasowa organizacja ruchu i zmiany kursowania autobusów

Prowadzony remont starej części Swarzędza wymusił zamknięcie ważnego skrzyżowania – na Rynku została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, zmiany dotknęły też Swarzędzką Komunikację Autobusową.

Tymczasowa organizacja ruchu na swarzędzkim Rynku obowiązuje od 18 do 26 maja 2023 r. Została wprowadzona z uwagi na realizację kolejnego etapu remontu w starej części Swarzędza – rozbudową ulic Nowy Świat, Zamkowa, A. Mickiewicza i placu Powstańców Wlkp. oraz przebudową ulicy Gołębiej.

Zamknięte zostało skrzyżowanie ulic Rynek, Zamkowej i Placu Niezłomnych. Na czas prowadzonych prac wyznaczony został objazd zachodnią częścią Rynku, w kierunku Placu Niezłomnych.

Ponadto od 18 do 23 maja ulica Wrzesińska będzie bez przejazdu na Rynek – prowadzone są prace wodociągowe.

Na Rynku tymczasowa organizacja ruchu
Schemat udostępniony przez UMiG.

W związku z wprowadzoną tymczasową organizacją ruchu zmiany dotykają również funkcjonowanie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Przystanek autobusowy na pl. Niezłomnych został zastąpiony tymczasowymi przystankami na Rynku, które będą przystankami przejazdowymi dla linii 406, 412, 484, 485, 486, 491, 492, 493 i 494 oraz przystankami odpowiednio końcowymi i początkowymi dla linii 405.

Kursy linii 490 o godz. 7:00, 8:15 i 10:15 realizowane będą trasą Węzeł PKP – ul. Tabaki (z wykorzystaniem zlokalizowanego przy niej przystanku) – ul. Poznańska (przystanek Poznańska/Skansen) i dalej swoją trasą, przez Rynek. Powrót do Węzła PKP nastąpi ul. Wrzesińską, Polną i Kościuszki. Kursy o godz. 12:29, 15:35 i 17:45 realizowane będą trasą Węzeł PKP – Rynek – ul. Wrzesińską, Polną i Kościuszki dalej ul. Tabaki (z wykorzystaniem zlokalizowanego przy niej przystanku) – ul. Poznańska (przystanek Poznańska/Skansen) i dalej swoją trasą i przejazdem do Węzła PKP bezpośrednio z ul. Strzeleckiej. Ten układ tras umożliwi dojazd do szkół w godzinach porannych i powrót w rejon ul. Działkowej i Strzeleckiej w godz. popołudniowych z tymczasowego przystanku na Rynku. Zmiana ta spowoduje jednak wydłużenie czasu przejazdu. Ponadto kurs linii 484 planowo realizowany z Rynku o godz. 15:50 będzie realizowany z przystanku Dworzec PKP (ul. Kościuszki) o godz. 15:52.

Linia 498 nie będzie dojeżdżać do pl. Niezłomnych, a czas odjazdu z Węzła PKP w kierunku Rabowic będzie opóźniony o 3 min.. Kurs linii 498 planowo o godz. 5:39 będzie uzależniony od godziny przyjazdu na przystanek końcowy autobusu linii 412 (planowo również o godz. 5:39 na Węźle PKP), celem umożliwienia przesiadki i dojazdu do zakładów pracy na ul. Rabowickiej w Jasinie.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ. 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *