Remont wiaduktu na DK92 jednak od września – wszystko przez drzewa

18 maja zaczęły się prace przygotowawcze do przebudowy wiaduktu na DK92 w Swarzędzu – remont się jednak opóźni i zacznie od września.

Przywrócona została pierwotna organizacja ruchu. Powodem jest konieczność usunięcia drzew, a to będzie można wykonać dopiero jesienią. Na portalu epoznan.pl przedstawiono wyjaśnienia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

Przywróciliśmy pierwotną organizację ruchu na obiekcie. Podczas prac przygotowawczych, które rozpoczęły się 18 maja okazało się, że bez wycinki drzew nie uda się zabezpieczyć stożków obiektu, aby przystąpić do prac rozbiórkowych. Wycinka drzew, wskazana w decyzji środowiskowej, będzie możliwa najwcześniej od 1 września. W związku z tym po konsultacjach z wykonawcą podjęto decyzję o przywróceniu pierwotnego ruchu pojazdów na obiekcie. 

Termin realizacji inwestycji na chwilę obecną pozostaje bez zmian, a nasze działania mają na celu minimalizowanie utrudnień w ruchu. Prace związane z przeniesieniem całego ruchu na jezdnię północną wiaduktu w kierunku Poznania rozpoczną się na przełomie sierpnia i września.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *