Stena Recycling pomaga strażakom: sprzęt trafił do OSP w Swarzędzu

Stena Recycling pomaga strażakom: specjalistyczny sprzęt niezbędny strażakom – ratownikom trafił właśnie do OSP w Swarzędzu i Czerniejewie oraz do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu. To kolejny przykład wieloletniej, dobrej współpracy pomiędzy Strażą Pożarną a oddziałem Stena Recycling w Swarzędzu.

Wśród niezbędnego wyposażenia znalazły się między innymi hełmy strażackie, rękawice techniczne, wyposażenie do cięcia metalu, specjalne latarki, apteczki oraz odzież ochronna i tzw. ubranie bojowe. Zakres i rodzaj potrzebnego wyposażenia zostały wcześniej uzgodnione z przedstawicielami jednostek strażackich. Oddział Stena Recycling w Swarzędzu jest jednym z 16 oddziałów firmy w całej Polsce. Wielkopolska placówka specjalizuje się w odzyskiwaniu i przywracaniu do obiegu cennych materiałów ze zużytych samochodów. Służy temu między innymi specjalne urządzenie do rozdrabniania karoserii, czyli tzw. strzępiarka. W ramach współpracy z lokalnymi jednostkami Straży Pożarnej, Stena Recycling cyklicznie organizuje na terenie oddziału wspólne ćwiczenia i symulacje zdarzeń z udziałem ratowników.

– Wiemy, że praktyczne szkolenie jest dla strażaków bardzo ważne. Dlatego udostępniamy ratownikom naszą infrastrukturę, aby mogli prowadzić własne symulacje i ćwiczenia np. cięcia pojazdów. Każdego roku, we współpracy z lokalnymi jednostkami straży pożarnej organizujemy również ćwiczenia na wypadek awarii środowiskowych. Omawiamy wówczas potencjalne zagrożenia i przeprowadzamy symulacje zdarzeń oraz próbne ewakuacje. Cieszymy się, że dzisiaj możemy wesprzeć strażaków w Wielkopolsce, najpotrzebniejszym sprzętem – mówi Tomasz Kosmala, Dyrektor Oddziału Stena Recycling w Swarzędzu.

Stena Recycling jest liderem kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami oraz usług środowiskowych na rynku polskim i skandynawskim. Przetwarza wszystkie rodzaje odpadów w ramach kilku obszarów biznesowych: metali żelaznych i nieżelaznych, papieru i plastiku, elektroniki oraz odpadów niebezpiecznych i innych. Celem działań Stena Recycling jest podniesienie poziomu recyklingu oraz ograniczenie ilości odpadów zmieszanych. We wszystkich działaniach firma kieruje się filozofią CARE – dbałości o Klientów, Pracowników, Biznes i Zasoby oraz Środowisko i Społeczeństwo. W Polsce Stena Recycling jest obecna od 20 lat. Współpracując z ponad 2000 przedsiębiorstw, przetwarza łącznie ponad 600 tys. ton odpadów w ciągu roku.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Stena Recycling pomaga strażakom
Stena Recycling pomaga strażakom: sprzęt trafił między innymi do OSP w Swarzędzu. Fot. Stena Recycling

 

Stena Recycling pomaga strażakom
Stena Recycling pomaga strażakom: sprzęt trafił między innymi do OSP w Swarzędzu. Fot. Stena Recycling

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *