70% pracowników Tesco może liczyć na dalszą pracę już w sklepach Netto

Nawet 70% pracowników sieci Tesco, po przejęciu przez Netto, może liczyć na dalszą pracę, ale już dla innego pracodawcy.

Jak poinformowała przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w Tesco Polska, Elżbieta Jakubowska, spośród 10 000 osób zatrudnionych w sklepach Tesco, 7 000 będzie dalej pracowało, ale już pod szyldem Netto. W materiale na portalu money.pl, zauważyła, że to „(…) nie jest informacją złą. Kwestia jest taka, na jakich warunkach to będzie, jakie wynagrodzenia zostaną zaproponowane. Na razie nikt z nami o tym nie rozmawiał”. 

Cała sprawa jest konsekwencją wycofywania się sieci Tesco z Polski. Mająca około 300 sklepów sieć nie zamierza prowadzić już interesów w naszym kraju. Od dawna spekulowano o sprzedaży sklepów zlokalizowanych w naszym kraju. Okazało się, że kupcem jest sieć Netto. Poprzez transakcję zwiększy liczbę swoich placówek handlowych 386 do 687. Pośród przejętych sklepów 70% zatrudnionych pracowników Tesco ma zachować pracę, ale już w Netto.

W Swarzędzu znajduje się jeden sklep sieci Tesco – przy ul. Cieszkowskiego 39. Procedura przejęcia ma dotyczyć również tego sklepu. Swarzędzkie Tesco zmieni szyld za półtora roku, gdy zakończy się transakcja. Opiewa ona na kwotę około 900 mln zł.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

2 thoughts on “70% pracowników Tesco może liczyć na dalszą pracę już w sklepach Netto

 • 19 czerwca 2020 at 17:36
  Permalink

  A szybciej się nie da ?przemienic tesco na Netto ???? ??

  Reply
  • 21 czerwca 2020 at 07:50
   Permalink

   Nie! nie da się!!!!!! !!

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *