Czyszczenie filtrów cząstek stałych DPF

DPF stanowi integralny element układu wydechowego silnika wysokoprężnego, który służy redukowaniu emisji spalin. Filtr DPF wychwytuje i przechowuje cząsteczki, takie jak sadza, węglowodory i nagar, które powstają podczas spalania paliwa. Podczas użytkowania filtr DPF brudzi się i wymaga regularnego czyszczenia. W Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli w każdej chwili możesz umówić się na czyszczenie filtra cząstek stałych DPF. Jeśli nie jesteś z Podkarpacia, firma proponuje Ci kuriera.

Jak rozpoznać, kiedy filtr potrzebuje czyszczenia? Pojazd będzie wykazywał typowe objawy, takie jak: spadek osiągów silnika, problemy z utrzymaniem stałych obrotów, zwiększone dymienie oraz rosnące zużycie paliwa. Warto pamiętać, że podzespół, który ma być serwisowany, jest najpierw sprawdzany kamerą endoskopową, co daje możliwość oceny stopnia uszkodzenia filtra DPF. Niestety trwałe i nieodwracalne uszkodzenia mechaniczne stanowią przeszkodę w regeneracji filtra cząstek stałych. W przypadku ich wystąpienia należy jak najszybciej zakupić nowy element i zamontować go oraz dopasować sterownik.

Warto skorzystać z usługi czyszczenia filtrów DPF firmy BS Pawlik, ponieważ w serwisie stosowane są skuteczne i przede wszystkim bezpieczne metody regeneracji. Najpopularniejsze jest mycie DPF wodą pod ciśnieniem, ponieważ z wnętrza tego elementu wypłukiwana jest nie tylko sadza, ale także popiół, osady węglowe i inne zanieczyszczenia. Pamiętaj, że po konserwacji i testach otrzymasz stosowny dokument potwierdzający przywrócenie sprawności tego podzespołu, a także dwuletnią gwarancję bez limitu  kilometrów. Jeżeli chcesz poddać regeneracji filtr cząstek stałych Chevrolet lub Audi, skontaktuj się z niezawodnym serwisem, który zapewnia najwyższy poziom usług w bardzo przystępnej cenie.

Czyszczenie filtrów cząstek stałych
Czyszczenie filtrów cząstek stałych DPF

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ. 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *