Moim kandydatem na burmistrza Swarzędza jest…

21 października odbędą się wybory samorządowe. W wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do otrzymania mandatu wymagana jest bezwzględna większość głosów (50% + 1 głos). Jeżeli żaden kandydat jej nie uzyskał, do drugiej tury przechodzą dwie osoby z najlepszymi wynikami.
Doświadczenia pokazują, że druga tura wyborów jest potrzebna w około 1/3 polskich gmin. Jej istnienie to zachęta do startu dla większej liczby kandydatów. Dla wyborców to okazja, żeby głosując najpierw kierować się „sercem”, dopiero potem kalkulacjami politycznymi” – wyjaśnia dr Adam Gendźwiłł, ekspert Fundacji im. Stefana Batorego, autor opracowania „Reguły wyborów samorządowych 2018”.

O stanowisko burmistrza miasta i gminy Swarzędz ubiegają się:

Witold Garstka

Marian Szkudlarek

Bożena Szydłowska

Anna Tomicka (od28.8)

Inna osoba?

Do wyborów mamy już niecały miesiąc. „Informator Swarzędzki” i portal swarzedz24.pl zaprasza Państwa już teraz do wzięcia udziału w sondażu? zabawie internetowej?  na temat 

Kto zostanie naszym burmistrzem na następnych 5 lat?

Zapraszamy do głosowania. 21 października sprawdzimy na ile nasz sondaż odzwierciedla rzeczywiste preferencje mieszkańców miasta i gminy

Uwaga: Głosować można jeden raz na 24 godziny. Nie na wszystkich smartfonach można głosować.)

 

[poll id=”7″]

 

 

 

 27 thoughts on “Moim kandydatem na burmistrza Swarzędza jest…

 • 18 października 2018 at 11:38
  Permalink

  Fajnie – od 3 dni nie mogę zagłosować a wcześniej mogłem bez problemu – licznik bije tylko dla Szkudlarka. A z jakiego komitetu startuje redaktor? I dlaczego moje komentarze są usuwane? Boicie się – i słusznie. Zmiany w Swarzędzu są konieczne!

  Reply
  • 18 października 2018 at 13:11
   Permalink

   Hahaha! PRzecież to sondaż, głosować powinieneś tylko raz. Co, znowu wam się kombinować chce? Chyba widać kto się tu boi. Normalnie żal.pl

   Reply
   • 19 października 2018 at 13:03
    Permalink

    To proszę przeczytać regulamin tego sondażu – głosuje się raz dziennie, co 24 godziny. Ale widocznie sympatykom obecnego burmistrza umiejętność czytania ze zrozumieniem jest obca. A numery IP które nie pasują redaktorowi – zablokowane na stałe (już 4 dzień – ciekawe ile dni to 24 godziny wg tej redakcji?).

    Reply
 • 14 października 2018 at 14:06
  Permalink

  Nie znam pana Garstki więc nie zabieram głosu ale Znam pozostałych kandydatów na burmistrza miasta i gminy Swarzędz –dlatego nie oddam głosu na żadnego z Nich

  Reply
 • 12 października 2018 at 21:34
  Permalink

  Tylko widzę na stanowisku burmistrza tylko Pana Mariana Szkudlarka.
  Pomijając jak wiele zrobił (bo zrobił wiele !!!) prze te 4 lata jest człowiekiem , który ma w sobie wiele spokoju,ciepła,opanowania ….
  Jest młodszy od pań,to też na plus.
  PiS odpada,panie też !!!
  Bardzo się dziwię,że panie emerytki tak się rwą na to stanowisko.
  Mężczyzna pasuje zdecydowanie bardziej na tym stanowisku i liczę na mądrość mieszkańców,że wybiorą obecnego burmistrza na dalsze lata.

  Reply
 • 4 października 2018 at 21:40
  Permalink

  Witam. Na pewnie nie oddamy głosu na pis. Tak przy okazji kolejny raz napotkałem na źle zaparkowane ( w miejscu niedozwolonym ) auto z reklamami kandydata na radnego do rady gminy czy powiatu czy coś takiego… z pis – nie pamietam bo pisem się nie interesuję ( całe szczęście ), wczoraj pod Tesco w Swarzędzu auto zaparkowane na martwym polu obok miejsca postojowego dla niepełnosprawnych… a dziś na nowym chodniku na nowo remontowanym deptakiem obok sp 4 na czwartaków… w miejscu gdzie nie można stawać… czy im wszystko można…? bo im się należy…? jak to powiedziała niejaka beata? Pamiętajacie o tym wszystkim przy głosowaniu …

  Reply
 • 27 września 2018 at 09:53
  Permalink

  A jak to jest, że wczoraj głosowałem na Bożenę Szydłowską i był to 130 oddany głos (zapamiętałem, bo taki okrągły) a dzisiaj głosuję jako 129 !!!????? Jakaś denominacja przez 24 godz. nastąpiła???

  Reply
  • 29 września 2018 at 19:35
   Permalink

   Ja natomiast nie mogę głosować, bo jest jakaś blokada.

   Reply
 • 24 września 2018 at 16:10
  Permalink

  Szydłowska? Zeby znowu po roku uciekła na lepszą posadkę? Dzieki ale nie mam zaufania do tej pani po tym jak w 2007 r. zostawila Swarzedz na pastwe losu zeby realizowac sie w sejmie.

  Reply
  • 25 września 2018 at 12:52
   Permalink

   Załatwianie funduszy dla inicjatyw miasta, załatwianie poparcia, przepychanie pomysłów nazywasz zostawieniem na pastę losu??? Burmistrz Anna Tomicka, pełniąca urząd po wyborach uzupełniających zawsze się ciepło wypowiada o Bożenie Szydłowskiej, pomimo rywalizacji o to samo stanowisko. Co ciekawe, Anna Tomicka była zastępcą burmistrza Szkudlarka i chyba dobrze go poznała – wcześniej to Szudlarek startował z list Tomickiej. To proszę posłuchać, jakie ma o obecnym burmistrzu zdanie.

   Reply
 • 19 września 2018 at 16:09
  Permalink

  Niestety, ale nie można głosować – dlaczego?

  Reply
  • 22 września 2018 at 18:46
   Permalink

   Tak jak wyjaśnialiśmy. Głosować można jeden raz na 24 godziny z jednego komputera lub komputer,ow o tym samy IP.niestety niektóre smartfony,zwlaszcza nieco starsze, nie obsluguja tego skryptu. Dlatego prosimy o glosowanie z komputerow stacjonarnych i laptopów,
   Redakcja

   Reply
 • 15 września 2018 at 13:23
  Permalink

  #ZawszeDlaSwarzędza Oczywiście Pani Bożena Szydlowska!!!!

  Reply
 • 14 września 2018 at 11:01
  Permalink

  Zdecydowanie i tylko Pani Bożena Szydlowska! !!!!

  Reply
 • 9 września 2018 at 20:29
  Permalink

  chcemy darmowe autobusy zagłosujemy na Bożenę Szydłowską

  Reply
 • 6 września 2018 at 08:01
  Permalink

  na pewno nie Pis…zresztą nie znam nikogo kto by zagłosował na pis…

  Reply
 • 4 września 2018 at 10:58
  Permalink

  Obecny burmistrz niewiele robi. Ktoś chce na niego zagłosować niech najpierw spróbuje wybrać się do niego z jakimś problemem – nikłe szanse na rozmowę a na załatwienie to już wcale. Panu z PiSu też podziękujemy, nie potrzebujemy więcej pomników i działań tej partii w naszym mieście. W tegorocznych wyborach stawiam na mniejsze zło i oddam głos na którąś z Pań

  Reply
  • 11 września 2018 at 19:00
   Permalink

   Swarzędz za kadencji obecnego Burmistrza mocno się rozwinął.
   Z problemem akurat u Burmistrza byłem 2 razy – raz problem został rozwiązany, za drugim razem dostałem informację co można zrobić w danej sytuacji.
   Także nie zgadzam się z wpisem powyżej i zagłosuję na Pana Szkudlarka 🙂

   Reply
   • 28 września 2018 at 09:17
    Permalink

    Swarzędz się mocno rozwinął ale bardzo chaotycznie – proszę się przejść na południową stronę miasta. Wiele z tego, co się działo to realizacja inicjatyw zaczętych wcześniej. Od siebie Szkudlarek dodał bardzo niewiele. Ja zauważyła p. Szydłowska – nie rządził a jedynie zarządzał, bardzo bojaźliwie i starając się nie podpaść za bardzo ani mieszkańcom ani przedsiębiorcom ani developerom. Niestety mieszkańcy byli najsłabiej reprezentowani w Ratuszu i oni w efekcie przegrali. To stracone 4 lata.

    Reply
 • 1 września 2018 at 21:48
  Permalink

  Potrzebna jest nowa krew Witold Garstka

  Reply
  • 2 września 2018 at 23:18
   Permalink

   Swarzędz miasto otwarte, wolne od Pis-u. już mamy dość złodzieji w rządzie. 21/10 zagłosujemy na Bożenę Szydłowską

   Reply
   • 17 października 2018 at 01:39
    Permalink

    Tak Swarzędz- miasto otwarte – dla kogoś , komu trzeba dać szansę-p. Garstce, a nie starym wyjadaczom, nienasyconym władzy i wpływów jak Szydłowska, i nie miękkim i uległym wobec swarzędzkich oligarchów jak marionetka Szkudlarek. Tyle.

    Reply
 • 1 września 2018 at 14:22
  Permalink

  Pani Poseł Bożena Szydłowska na 100 %

  Reply
 • 31 sierpnia 2018 at 17:27
  Permalink

  Moim kandydatem na burmistrza
  Jest oczywiście pan Marian Szkudlarek🌼

  Reply
 • 24 sierpnia 2018 at 11:29
  Permalink

  Wszyscy kandydaci się nie nadają swoje 5 minut już mieli. Narson

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *