Bezpartyjni Samorządowcy – wybrałem

Tak. Jest tak, jak Państwo przypuszczacie. Logo ruchu społecznego „Bezpartyjni Samorządowcy” pojawiło się obok tytułu tego felietonu nie bez powodu. Za miesiąc mamy wybory samorządowe. Postanowiłem w nich kandydować do Rady Powiatu właśnie pod tym szyldem. Dla przypomnienia, jestem radnym Rady Miejskiej wybranym w okręgu jednomandatowym z własnego komitetu wyborczego – Piotra Choryńskiego.
Dlaczego „Bezpartyjni Samorządowcy”? Są w Swarzędzu osoby, które pamiętają, że byłem członkiem Platformy Obywatelskiej, ba nawet przez pewien czas jej szefem w Swarzędzu. Byliśmy wtedy znaczącą siłą w Radzie Miejskiej. Problem zaczął się wtedy, gdy w kolejnych wyborach burmistrzowskich niektórzy członkowie PO robili wszystko, aby wybory wygrywali nie kandydaci tej partii, a osoby popierane, ze względów tylko im wiadomych przez siebie. Ponieważ struktury partyjne nie zrobiły nic, aby tę sytuację zmienić rozczarowany i rozżalony opuściłem szeregi PO, a przecież byłem i tego się nie wstydzę, jednym z jej założycieli w Swarzędzu.
Wtedy też podjąłem ostateczną decyzję. Mam dosyć partii politycznych. Nigdy więcej!
I stąd też moja obecna decyzja. W tegorocznych wyborach samorządowych postanowiłem kandydować w szeregach „Bezpartyjnych Samorządowców” – ludzi nie związanych z żadnymi partiami politycznymi, niezależnych od struktur partyjnych, których łączy przekonanie, że to właśnie samorząd lokalny i jego jakość decyduje o tym, jak rozwija się nasza mała Ojczyzna.
Dlaczego po trzech(!) kadencjach w Radzie Miejskiej postanowiłem ubiegać się o mandat radnego Rady Powiatu?
Za decyzją moją stoi przekonanie, że nasza gmina, a także nasz powiat będą rozwijać się harmonijnie tylko wtedy, gdy w obu samorządach będą „prawdziwi samorządowcy” – ludzie których łączy podobne spojrzenie na sprawy gminy, powiatu województwa. Z tych też względów bliscy mi są kandydaci startujący pod szyldem „Bezpartyjni Samorządowy” i związani z bezpartyjnym kandydatem na burmistrza Marianem Szkudlarkiem.
Oczywiście trzeba dodać, że po trzech kadencjach w Radzie Miejskiej, po pełnieniu w nich funkcji takich jak przewodniczący Rady,, szef Komisji Rewizyjnej, znam doskonale zasady funkcjonowania samorządu gminnego. Ponieważ przez wiele lat byłem dyrektorem liceum – szkoły powiatowej, wiem jak funkcjonuje samorząd na tym szczeblu. Wiem także co może zdziałać i jakie są kompetencje samorządu gminnego i powiatowego. Wiem także, że wiele zadań, ważnych dla gminy i powiatu można wykonać tylko działając wspólnie.
Dlatego też mój program – kandydata na radnego Rady Powiatu jest prosty,możliwy do realizacji przy współpracy samorządów – gminnego i powiatowego.
Najważniejszym celem mojej kadencji w Radzie Powiatu jest budowa w Swarzędzu szpitala dla wschodniej części powiatu z oddziałami ginekologii i położnictwa, pediatrii, kardiologii i oddziałem wewnętrznym. Jak bardzo potrzebna jest ta inwestycja wiedzą wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób „otarli się” o szpital, do którego najczęściej trafiają mieszkańcy Swarzędza na ul. Szwajcarskiej.
Społeczeństwo nasze systematycznie się starzeje. Coraz większa liczba osób przechodzi na emerytury, będąc ludźmi aktywnymi, których wiedza i umiejętności powinny być wykorzystywane. Dlatego też doprowadzę do powołania Powiatowej Rady Seniorów i podejmowania działań aktywizujących środowisko senioralne.
Posiadam wiedzę z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Wykorzystam ją w pracy dla dobra placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Poznański.

Szanowni Państwo!
Mój program jest konkretny. Jest możliwy do zrealizowania przy dobrej współpracy samorządów.

 

Proszę o Państwa głos w wyborach 21 października.
Piotr Choryński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *