Mistrz rachunków ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu

Konkurs „Mistrz rachunków” zdominowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu – finał konkursu odbył się w czwartek 19 maja 2022 r.

19 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Swarzędzu odbył się finał konkursu, będącego kontynuacją działań podjętych w ramach projektu międzyszkolnego „DX – szyfranci wczoraj i dziś”. Konkurs „Mistrz rachunków” skierowany jest do uzdolnionych matematycznie uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami liczenia w konkursie podzielonym na dwie tury. Pierwsza obejmowała sprawdzenie umiejętności liczenia, podczas której uczniowie zapisywali wyniki na kartkach. Druga tura zakładała wykorzystanie Kart Grabowskiego w grze „Olimpijczyk” opracowaną przez autora systemu kart.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Przed konkursem kilka słów do uczestników skierowała pani Paulina Stochniałek – Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Część konkursową poprowadził współpomysłodawca konkursu – Przemysław Garsztka, radny Rady Miejskiej. Nad sprawną organizacją czuwała Anna Kiełpińska – nauczycielka z SP 5 w Swarzędzu we współpracy z nauczycielami pozostałych szkół, biorących udział w projekcie.

Konkurs dla klas drugich wygrał Leon Bobrowski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu przed Szymonem Kostrzewą i Dominikiem Korsak, również z SP 5. W klasach trzecich wygrał Damian Jaranowski z SP 5 przed Franciszkiem Mateckim z SP 2 w Zalasewie i Michałem Popielarskim z SP 2 w Swarzędzu. Przyznano również nagrody zespołowe dla najlepszej szkoły, którą bezapelacyjnie okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 w Swarzędzu.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *