Lime rozpoczyna kolejny sezon w Swarzędzu

Od 12 kwietnia Lime rozpoczyna kolejny sezon w Swarzędzu – e-hulajnogi wracają. To już szósty sezon działalności firmy w Polsce. 

W ubiegłym roku dzięki przemieszczaniu się e-hulajnogami Lime, mieszkańcy Swarzędza uniknęli ponad 10 tys. podróży samochodem i dzięki temu zredukowali poziom CO2 o 14 t. Użytkownicy Lime to osoby z dużą świadomością ekologiczną, dlatego w tym roku firma liczy na jeszcze większe zainteresowanie oferowaną usługą, która stanowi doskonałe uzupełnienie dla transportu publicznego.

„E-hulajnogi Lime szybko zyskały wiernych użytkowników wśród mieszkańców Swarzędza. Wierzymy, że w kolejnym sezonie jeszcze bardziej powiększymy naszą społeczność entuzjastów mikromobilności. Poczyniliśmy znaczne inwestycje we flotę oraz oprogramowanie, tak aby przede wszystkim zapewnić użytkownikom Lime bezpieczeństwo, a także komfort z jazdy naszymi e-hulajnogami” – komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager w Lime.

Obecnie firma operuje flotą ponad 23 000 pojazdów w naszym kraju. Sezon 2024 to szósty rok działalności Lime w Polsce. Z okazji powrotu, firma przygotowała dla mieszkańców Swarzędza specjalny kod rabatowy LIME2024PL – 10-minutowy, darmowy przejazd, ważny do 30.04.2024 r.

Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji.

5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

W przypadku jakichkolwiek problemów można kontaktować się z infolinią Lime pod numerem 32 224 71 22.

Najważniejsze statystyki dotyczące bezpieczeństwa przedstawione przez firmę Lime:

  • 99,99% przejazdów zakończonych bez wypadku (w skali globalnej)
  • 35 mln USD inwestowanych rocznie w bezpieczny hardware
  • w Polsce od 2022 r. do końca 2023 r. użytkownicy odbyli prawie 8,5 mln przejazdów, 99.994% z nich zakończyło się bez wypadku
  • w Polsce liczba urazów w 2023 r. spadła o 16.6% w porównaniu z 2022 r.

Więcej aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Lime rozpoczyna kolejny sezon w Swarzędzu
Lime rozpoczyna kolejny sezon w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *