Kadetki U15K Lidera w półfinale MP i koniec sezonu w 1LK

Liderki rocznika 2009/10 trenerów Andrzeja Śniadka i Marcina Madanowskiego w miniony weekend rozegrały w Krakowie turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski U15K – Kadetki Lidera znalazły się w półfinale MP.

Z dalekiego turnieju Liderki wróciły z tarczą, a konkretnie z kompletem trzech zwycięstw i awansem do półfinału MP z pierwszego miejsca. Liderki zmierzyły się w piątek z Panterami Szubin, które pokonały 50:43, w sobotę pokonały KSW Spartakus Jelenia Góra 57:45.

Ostatniego dnia mierzyły się z gospodyniami z Wisły CanPack Kraków. Liderki były już pewne awansu, ale walczyły o pierwsze miejsce. Zwyciężyły po dogrywce 57:49 i jednocześnie pozwoliły awansować koszykarkom z Jeleniej Góry, które dopingowały je cały mecz.

Swarzędzanki zagrały w składzie: Kołodzińska (9,14,5), Trząsalska (4,0,2), Chmielewska  (10,7,13), Cimińska (0,0,3), Własny (-,0,0), Woźniak (2,2,0), Nowak (7,22,8), Kozielczyk (-,0,0), Kobylińska (11,3,6), Rogowy (2,2,7), Kamińska (1,0,0), Michalak (4,7,13).

Liderki otrzymały również nagrody indywidualne. MVP poszczególnych meczów były: Alicja Kobylińska, Milena Nowak oraz Alicja Rogowy. Do najlepszej piątki turnieju wybrana została Lidka Kołodzińska, a MVP turnieju otrzymała Milena Nowak.

PZKosz rozlosował już turnieje półfinałowe i Liderki w Toruniu zagrają z miejscowymi Katarzynkami, MUKS Chrobry Basket Głuchołazy oraz UKS Huragan Wołomin.

Młodziczki Starsze U13K w ćwierćfinale MP

Liderki 2011/12 trener Marty Urbaniak skończyły w miniony weekend rozgrywki strefowe U13K z woj. Zachodniopomorskim. Spisały się koncertowo, bo zanotowały w tych rozgrywkach bilans 6-0 co pozwoliło im zająć ostatecznie drugie miejsce. Swarzędzanki z ostatecznym bilansem 8-2 uległy tylko niepokonanemu MUKSowi Poznań.

W ostatnich dwóch meczach Liderki pokonały w sobotę 56:55 MKS Kusy Szczecin, dzięki piorunującej końcówce meczu wygranej 13:0. W niedzielę w Kołobrzegu nie pozostawiły wątpliwości kto jest lepszy i wygrały 77:52. Lider grał w składzie: Szopka (14,11), Besztocha (0,6), Andrzejczak (2,10), Białas (2,5), Jęczmionka (5,6), Chmielewska (0,3), Stróżyńska (0,0), Kapturska (2,5), Pruszkowska (2,3), Nitschke (15,16), Zawieja H. (0,2), Sobańska (14,10).

Liderki awansowały pewnie do ćwierćfinału idąc w ślad koleżanek z U19, U17 i U15. Z drugiego koszyka wylosowały: AZS Gorzów Wlkp, MOSiR Bochnia i TRS Siła Ustroń. Turniej odbędzie się w Gorzowie Wlkp.

Koniec sezonu w 1LK

Seniorki Lidera zakończyły sezon 2023/24 przegrywając decydujący mecz Play-Off w 1LK w Bochni w środę 3 kwietnia. Swarzędzanki stoczyły kolejny bardzo zacięty bój.

Trener Eichert rozpoczął piątką: Szuba, Wojdalska, Urbaniak, Bartczak, Ratajczak. Liderki zaczęły z przytupem i prowadziły 12:3 po 5 minutach, po dwóch trójkach Urbaniak i Wojdalskiej.

W drugiej kwarcie swarzędzanki kontynuowały dobrą grę, ale tylko do 16 minuty gdy prowadziły 26:16. Wtedy rywalki wróciły do gry notując serię punktową 10:0 i doprowadzając do remisu po 26. Ostatecznie na przerwę Liderki schodziły z dwupunktowym prowadzeniem 30:28, co zwiastowało ogromne emocje w drugiej części.

Końcówkę trzecie kwarty lepiej rozegrały bochnianki, które po 30 minutach wyszły w końcu na prowadzenie 51:47. Potem to rywalki prowadziły, ale Liderki zniwelowały przewagę do 2 punktów 53:55. Niestety w samej końcówce decydowały detali i pojedyncze akcje, a Liderkom zabrakło trochę szczęścia. Ostatecznie to rywalki mogły cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa 63:56.

Dla naszych koszykarek oznaczało to koniec sezonu i było widać ogromny smutek i rozczarowanie. Czas na podsumowanie jeszcze nadejdzie, sezon był trudny, ale na szybko na pewno ostatecznie udany. Liderki wystąpiły w tym meczu w składzie: Szuba 7 (1×3) + 6zb, Maj 4, Wojdalska 17 (3×3), Ratajczak 10 + 11 zbiórek co dało double-double, Bartczak 6, Rogulska 3, Urbaniak 8 (2×3), Kupczyk, Littwin, Siwińska 1.