Mamy nowego radnego w Swarzędzu – Rafał Słupiński objął mandat

Od 31 stycznia 2022 roku mamy nowego radnego w Swarzędzu – mandat objął Rafał Słupiński, który złożył ślubowanie podczas XLVII sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu.

Rafał Słupiński objął mandat radnego Rady Miejskiej w Swarzędzu zastępując dotychczasową radną Katarzynę Szaferską. Nastąpiło to w wyniku złożenia rezygnacji – zrzeczenia się mandatu – przez radną z Rabowic.

Rafał Słupiński uzyskał kolejną liczbę głosów na liście, z której startowała Katarzyna Szaferska, czyli Komitet Wyborczy Wyborców Mariana Szkudlarka w Okręgu wyborczym nr 3. Jest to okręg obejmujący swoim obszarem gminę Swarzędz bez miasta. Rafał Słupiński w wyborach w 2018 roku uzyskał 230 głosów i było to zaledwie o 7 głosów mniej od byłej już radnej, która zrzekła się mandatu. Katarzyna Szaferska jednak dalej będzie działać na rzecz samorządu, gdyż oprócz bycia radną, cały czas będzie pełnić funkcję sołtysa Rabowic. Rafał Słupiński jest natomiast mieszkańcem Kobylnicy.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Swarzędzu, 31 stycznia 2022 roku, nowy radny złożył ślubowanie. Ponadto przewodnicząca swarzędzkiej Rady Miejskiej, Barbara Czachura oraz burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, podziękowali Katarzynie Szaferskiej za jej dotychczasową pracę na rzecz samorządu lokalnego. Podziękowania otrzymała również kończąca swoją przygodę z samorządem sołtys Sokolnik Gwiazdowskich – Gabriela Iglińska.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Mamy nowego radnego w Swarzędzu
Mamy nowego radnego w Swarzędzu – Rafał Słupiński objął mandat. Fot. transmisja obrad Rady Miejskiej. 

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *