Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Swarzędzu: sporo atrakcji dla par

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa (www.marriage-weekinternational.com) jest to kampania społeczna promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Pierwszy „małżeński tydzień” rozpoczął się w 1997 roku w Wielkiej Brytanii, a obecnie kampania odbywa się co roku równolegle w ponad 20 krajach na całym świecie.

W Polsce pierwszy „Tydzień Małżeństwa” został zorganizowany w 2015 roku w Gdańsku przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich i od tego czasu co roku odbywa się on w kilkunastu miastach w kraju, a organizowany jest przez fundacje, stowarzyszenia, grupy nieformalne lub przez osoby prywatne, które na co dzień działają na rzecz małżeństwa i rodziny. Co ważne – nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz społeczna – mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie.

Kampania Tydzień Małżeństwa przypomina małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji płynącej ze spędzania czasu razem; inspiruje małżonków do rozwoju osobistego i wzbogacania umiejętności w kontaktach i relacji między sobą. Dla budowania bliskich więzi, niezmiernie istotne jest celebrowanie, docenianie i radosne spędzanie wspólnego czasu

Tegoroczna – już ósma – edycja Tygodnia Małżeństwa w Polsce odbędzie się w dniach 7-14 lutego 2022 pod hasłem „Moc w Miłości”. Wydarzenia dedykowane małżonkom zaplanowane są m. in. w: Gdańsku, Krakowie, Olsztynie, Wrocławiu, Poznaniu, Gnieźnie, Ełku, Jastarni, Bochni czy Swarzędzu.

Podczas całego Tygodnia Małżeństwa skorzystać można z szeregu propozycji ukierunkowanych na rozwój związku i relacji. Organizowane są konferencje, warsztaty, spotkania ze specjalistami, randki małżeńskie oraz liczne wydarzenia kulturalne czy rekreacyjne, takie jak oprowadzania w muzeach, spacery po mieście, kursy tańca, warsztaty masażu, wspólne gotowanie, morsowanie czy zajęcia z fotografii. Organizatorzy pragną, aby był to szczególny czas dla dwojga – najbliższych sobie osób. Dobrze spędzony wspólnie czas i uważność na siebie buduje w małżeństwie miłość – a w miłości jest „moc” – życiodajna siła dla całej rodziny.

Dodatkowo w Swarzędzu za okazaniem zdjęcia ślubnego będzie można skorzystać z szeregu zniżek i niespodzianek. Prosimy o śledzenie strony www.swarzedz.3plus.pl tam będą pojawiać się na bieżąco informacje o aktualnych atrakcjach a także dostępność miejsc na warsztatach.

Elżbieta Majka, ZDR 3 plus koło Swarzędz

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa
Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Swarzędzu: sporo atrakcji dla par

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *