Mandat 1000 zł dla kierowcy BMW i zakaz jazdy – kontrola w Gruszczynie

Policjanci kontrolując pojazdy na terenie gminy Swarzędz natknęli się na samochód w, delikatnie mówiąc, kiepskim stanie technicznym – kierowcy BMW wystawili mandat 1000 zł i zatrzymali dowód rejestracyjny.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pełnili służbę na terenie gminy Swarzędz. Ku zaskoczeniu mundurowych, w Gruszczynie, zauważyli pojazd marki BMW, który poruszał się bez reflektorów. W takiej sytuacji konieczne było zatrzymanie pojazdu do kontroli.

W trakcie czynności okazało się, że brak przednich reflektorów to nie jedyny mankament zatrzymanego pojazdu. Ogólny stan techniczny samochodu (wiele jego elementów) zdecydowanie nie spełniał podstawowych norm. Dotyczyło to przede wszystkim korozji elementów nośnych, jak i niezabezpieczonej odpowiednio instalacji elektrycznej w pojeździe.

Wskutek zaobserwowanych uchybień policjanci byli zmuszeniu wystawić mandat kierowcy BMW w wysokości 1000 zł. Ponadto zatrzymali dowód rejestracyjny i wydali zakaz dalszej jazdy. Kierowca z przebiegu zdarzeń na pewno nie jest zadowolony, jednak wszyscy pozostali użytkownicy dróg mogą odetchnąć z ulgą – przynajmniej jedno zagrożenie mniej na swarzędzkich drogach.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *