Koronawirus: już tylko 8 aktywnych przypadków w gminie Swarzędz

Najnowsze dane wskazują, że w gminie Swarzędz mamy już tylko 8 aktywnych przypadków COVID-19 (koronawirus). Od początku pandemii odnotowano 33 zarażenia.

Dane przekazane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, aktualne na dzień 8 września 2020 wskazują, że spadła liczba aktywnych przypadków COVID-19 (koronawirus) – w gminie Swarzędz jest obecnie 8 zarażeń. Cały czas 1 osoba przebywa w szpitalu, od początku prowadzenia badań, 6 mieszkańców naszej gminy było hospitalizowanych w związku z koronawirusem. W izolatorium przebywają 2 osoby, a 5 znajduje się w izolacji domowej. 25 mieszkańców to tak zwani ozdrowieńcy – osoby, u których po wykonaniu ponownych badań testy wykazały wynik negatywny.

Powiat poznański i miasto Poznań

W powiecie poznańskim obecnie jest 101 aktywnych przypadków koronawirusa. Od początku pandemii zarażonych było 328 mieszkańców powiatu. 9 osób jest hospitalizowanych. Również 9 osób przebywa w izolatorium, 83 znajdują się w izolacji domowej. 224 mieszkańców powiatu pokonało koronawirusa, 3 natomiast zmarło.

Cały czas gmina Komorniki przoduje w liczbie aktywnych przypadków – jest ich obecnie 18. Drugą gminą z największą liczbą aktywnych zarażeń jest Czerwonak (14). W Puszczykowie aktualnie nie ma żadnych zarażeń, a po 1 jest w Buku i w Suchym Lesie.

W Poznaniu aktualnie jest 158 zarażeń. Od początku pandemii było już 505 przypadków. 16 poznaniaków przebywa na leczeniu w szpitalu. 17 mieszkańców Poznania znajduje się w izolatorium, a 125 w izolacji domowej. 339 mieszkańców stolicy regionu to ozdrowieńcy. 8 poznaniaków zmarło.

Wielkopolska

W oparciu o dane Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu w Wielkopolsce jest obecnie 1 147 aktywnych przypadków koronawirusa. Do tej pory odnotowano 6 069 zakażeń COVID-19. W szpitalach, na leczeniu, przebywa 158 Wielkopolan. 4 692 mieszkańców województwa wielkopolskiego zostało wyleczonych. 230 osób zmarło.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

koronawirus Swarzędz aktywnych przypadków

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *