Lidl przy Polnej w Swarzędzu zmienia się: bardziej eko i wygodniej

Popularny sklep Lidl, zlokalizowany przy ulicy Polnej w Swarzędzu, od kilkunastu dni jest nieczynny. Trwa remont – co się zmieni?

Trwa modernizacja sklepu Lidl przy ulicy Polnej w Swarzędzu. Jest to pierwszy sklep tej sieci w naszej gminie, funkcjonuje tu od lat. W związku z tym, sieć Lidl Polska dostrzegła konieczność wprowadzenia zmian. Jednak, jak zaznacza Aleksandra Robaszkiewicz z sieci Lidl Polska, modernizacja nie będzie tylko odświeżeniem budynku, choć uwzględni również nadanie nowego wyglądu elewacji i wnętrzu sklepu: – „Obiekt zostanie wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED oraz instalację odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych. Planowana jest także modernizacja instalacji wentylacyjno-grzewczej bazującej na rekuperacji, a także zmiana kolorystyki dachu.”

Czymś, co chyba najbardziej ucieszy klientów, będzie wprowadzenie kas samoobsługowych. Jest to rozwiązanie, które znacznie ułatwia i usprawnia zakupy, a pracownikom sklepu pozwala skupić się na innych zadaniach, niż obsługa kas. To jednak niejedyne usprawnienie dla klientów sklepu: – „Podczas prac remontowych wymieniona zostanie również nawierzchnia parkingu i przeprowadzona rewitalizacja terenów zielonych, w tym posadzenie łąki kwietnej.” – dodaje przedstawicielka Lidl Polska. 

Modernizacja popularnego swarzędzkiego sklepu wydawała się kwestią czasu. Wcześniej dużych prac modernizacyjnych dokonała druga wielka sieć – Biedronka (pisaliśmy o tym na naszych stronach). Co więcej, od powstania Lidla w Zalasewie mówiło się, że teraz sieć zdecyduje się na remont swojego pierwszego sklepu pozostawiając miłośnikom Lidla możliwość korzystania ze swoich usług bez specjalnie długich dojazdów. Niestety termin zakończenia prac jeszcze oficjalnie nie padł.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Lidl przy Polnej w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *