Kryminalni ze Swarzędza złapali złodziei – na gorącym uczynku.

Policjanci kryminalni ze Swarzędza, na gorącym uczynku złapali dwóch złodziei pojazdów. Wpadli, gdy chowali skradziony motorower.

O sprawie donoszą ogólnopolskie media. 7 maja 2021 swarzędzcy policjanci otrzymali zawiadomienie o kradzieży Opla Corsa. Samochód zginął z parkingu w Komornikach. Okazało się, że przestępcy wrócili na miejsce kradzieży. Chcąc zatrzeć ślady swoich działań ukradli rejestrator z zapisem nagrań z monitoringu, a także komputer przenośny.

Policjanci z Referatu Kryminalnego ze Swarzędza prowadząc dochodzenie wytypowali podejrzanych. Jak zauważa policja, problemem było, że osoby będące najpewniej sprawcami kradzieży, nie miały stałego miejsca zamieszkania, przebywając na co dzień w wynajmowanych lokalach lub u innych osób. Mundurowym udało się jednak ustalić, że sprawcy mogą przebywać na terenie gminy Kostrzyn. 19 maja, w Iwnie, kryminalni ze Swarzędza złapali złodziei i to na gorącym uczynku. Zaskoczeni mężczyźni w wieku 23 i 25 lat chowali akurat skradziony wcześniej motorower.

Policjantom udało się oodnaleźć i odzyskać swa skradzione wcześniej pojazdy: Opla Corsę i Nissana Primerę, która zaginęła we Wrześni. Obaj mężczyźni otrzymali trzy zarzuty kradzieży. Grozi im teraz do 5 lat więzienia, a najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie tymczasowym, do którego trafili decyzją Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Kryminalni ze Swarzędza złapali złodziei

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *