Lider Swarzędz gromi seryjnie: Szturm Junikowo wysoko pokonany!

Sześć bramek strzelił Lider Swarzędz piłkarzom Szturmu Junikowo, to kolejne tak efektowne zwycięstwo swarzędzan. A już w środę mecz Pucharu Polski z Avią Kamionki!

Lider Swarzędz z trzech wyjazdów w ciągu 9 dni przywiózł 19 bramek tracąc w tym czasie tylko jedną. Kolejną ofiarą strzeleckich popisów czarno-czerwonych padł Szturm Junikowo, który uległ Liderowi na stadionie w Plewiskach aż 0:6. Powtórzony został przepis na wysoką wygraną – dwa gole do przerwy, a w drugiej połowie jak najwięcej kolejnych trafień. Tak było w poprzednią sobotę w Suchym Lesie (0:7), w środę w Objezierzu (1:6) i teraz też przyniosło efekt w postaci wyniku 0:6.

Na stadionie w Plewiskach strzelanie zaczął bohater dnia – Mateusz Korcz. W setnym występie w seniorskim składzie Lidera popularny Mały pełnił rolę kapitana i już w 12. minucie dał przykład kolegom zdobywając gola głową. Podobną bramkę tuż przed przerwą zdobył Jakubek i dwubramkowa przewaga na koniec pierwszej połowy ucieszyła kibiców ze Swarzędza.

Wynik długo się utrzymywał, ale czarno-czerwoni przycisnęli w ostatnich 20 minutach. Zaczęło się od dubletu Stępniaka. Potem swój rajd skutecznie wykończył Jędraszyk, a strzelecki festiwal zakończył Rybarczyk przepięknym uderzeniem w okienko.

Po meczu była sesja zdjęciowa z okolicznościową koszulką i głośne świętowanie w szatni.

Liga okręgowa: Szturm Junikowo – Lider Swarzędz 0:6 (0:2) Bramki: Korcz, Jakubek, Stępniak x2, Jędraszyk, Rybarczyk. Skład Lidera: Raczek (Mortka), Korcz (Marzec), Górczewski, Zaborniak, Jędraszyk, Maćkowiak, Rybarczyk, Vogel (Zboralski), Kowalski (Maciejewski), Stępniak, Jakubek (Ciesielski); trener Maciej Rybicki

Swoje meczy wygrały też inne drużyny z gminy Swarzędz: Piast Kobylnica wygrał ważmny mecz z Avią w Kamionkach (1:2), a Meblorz Swarzędz w Koziegłowach pokonał Juranda 1:5. Po pięciu kolejkach czołówka grupy 2 okręgówki jest „swarzędzka”:

1. Meblorz Swarzędz       5 15 20:4
  2. Piast Kobylnica            5 15 15:2
  3. Lider Swarzędz            5 12 21:3
  4. Polonia II Środa Wlkp.  5 11  8:2
  5. Avia Kamionki               4  9 16:7

Za tydzień Lider podejmie ostatnich w tabeli Canarinhos Skórzewo (12 września, g. 16.00 Stadion Miejski w Swarzędzu). Wcześniej, bo już w środę 9 września, 3. runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym – na Stadionie Miejskim Lider podejmie Avię Kamionki. Mecz o g. 19.00.