Powiat dofinansuje zmianę systemu ogrzewania także w 2024 roku

Powiat Poznański również w 2024 roku dofinansuje zmianę systemu ogrzewania. Uruchomiony został nabór wniosków na dofinansowanie likwidacji użytkowanych przez mieszkańców powiatu poznańskiego niskosprawnych urządzeń grzewczych opalanych węglem lub drewnem oraz zamontowanie proekologicznych systemów ogrzewania.

Wnioski można składać od 2 stycznia do 2 kwietnia 2024 roku bezpośrednio w kancelarii Starostwa Powiatowego w Poznaniu (ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań) lub korespondencyjnie na adres Starostwa Powiatowego w Poznaniu (ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań) lub na adres elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.

Wysokość dotacji, w zależności od rodzaju planowanego przedsięwzięcia, może wynieść 100 % kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż:

  • 10 000 zł w przypadku podłączenia do sieci ciepłowniczej, ogrzewania elektrycznego, kotła na biomasę lub ogrzewania gazowego,
  • 15 000 zł w przypadku pompy ciepła,
  • 20 000 zł w przypadku: pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną lub ogrzewania elektrycznego wraz z instalacją fotowoltaiczną.

O dofinansowanie mogą występować właściciele lub współwłaściciele (a także wspólnoty mieszkaniowe  oraz podmioty posiadające spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu) nieruchomości znajdujących się na terenie powiatu poznańskiego – osoby fizyczne, osoby prawne, przedsiębiorcy (w tym podmioty prowadzące działalność rolniczą) zainteresowani zmianą systemu ogrzewania w tych lokalach.

Treść uchwały Rady Powiatu w Poznaniu w sprawie zasad i trybu udzielenia dotacji celowych na likwidację źródeł niskiej emisji i zastąpienia ich rozwiązaniami proekologicznymi, wnioski o udzielenie dotacji oraz wszystkie szczegółowe informacje o programie wsparcia znajdują się TUTAJ.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Powiat dofinansuje zmianę systemu
Powiat dofinansuje zmianę systemu ogrzewania także w 2024 roku

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *