Można zgłaszać sugestie do rozkładu jazdy pociągów 2024/2025

Do 31 stycznia 2024 roku można zgłaszać sugestie do rozkładu jazdy pociągów w roku 2024/2025. Departament Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego rozpoczyna badanie potrzeb przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym.

Godziny odjazdu poszczególnych pociągów często są przedmiotem dyskusji podróżnych. Dlaczego ten pociąg odjeżdża o danej porze, dlaczego pomiędzy określonymi godzinami jest tak duża luka w odjazdach pociągów – to pytania, które często można usłyszeć z ust oczekujących na dworcu.

Departament Transportu UMWW chce właśnie zrozumieć i poznać potrzeby podróżnych. Wszyscy pasażerowie mogą zgłosić swoje uwagi wypełniając kwestionariusz ankiety dostępny TUTAJ. Badanie jest krótkie, wypełnienie ankiety zajmuje kilka minut. W kwestionariuszu pojawiają się pytania o cel podróży, częstotliwość podróży i sugestie dotyczące rozkładu jazdy pociągów.

Departament Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zastrzega, że pod uwagę nie będą brane wnioski dotyczące połączeń dalekobieżnych i międzynarodowych (organizatorem tych połączeń jest minister właściwy do spraw transportu), a także wnioski zawierające uwagi o stanie linii kolejowych, dworców i przystanków (adresatami takich uwag są spółki odpowiadające za utrzymanie linii i infrastruktury kolejowej).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Można zgłaszać sugestie do rozkładu jazdy pociągów
Można zgłaszać sugestie do rozkładu jazdy pociągów 2024/2025

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *