Policjanci z Pobiedzisk mają nowy radiowóz – KIA Sportage już patroluje

Od 4 stycznia 2024 roku policjanci z Komisariatu Policji z Pobiedzisk mają do dyspozycji nowy radiowóz. Mały policyjny SUV już patroluje gminę.

Samochód KIA Sportage 4 stycznia 2024 r. został przekazany do użytku policjantom z Komisariatu Policji w Pobiedziskach. Mały SUV ma służyć bezpieczeństwu lokalnej społeczności. Zakup pojazdu został w połowie sfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska.

W uroczystym przekazaniu kluczyków do nowego pojazdu pobiedziskiej policji wzięli udział przedstawiciele miejskich władz, jak i policjanci. Podczas spotkania obecni byli Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Robert Kasprzyk, Komendant Komisariatu Policji w Pobiedziskach podinsp. Roman Warda, Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska Ireneusz Antkowiak, Sekretarz Gminy Artur Ostatkiewicz, a także lokalni policjanci. Komendant Miejski Policji w Poznaniu w trakcie przekazania auta wyraził wdzięczność władzom miejskim za pomoc w sfinansowaniu zakupu.

Samochód otrzymał również najnowsze malowanie. Pojazd tego typu – mały SUV – został wybrany rozmyślnie ze względu na znaczną liczbę dróg gruntowych, jaka znajduje się na terenie gminy Pobiedziska. Dzięki swoim właściwościom ma ułatwić szybkie dotarcie w trudno dostępne miejsca.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Policjanci z Pobiedzisk mają nowy radiowóz
Policjanci z Pobiedzisk mają nowy radiowóz – KIA Sportage już patroluje. Fot. KMP w Poznaniu.
Policjanci z Pobiedzisk mają nowy radiowóz
Uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu. Fot. KMP w Poznaniu.
Policjanci z Pobiedzisk mają nowy radiowóz
Nowy radiowóz policjantów z Pobiedzisk. Fot. KMP w Poznaniu.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *