Koronawirus: Swarzędz odwołuje imprezy

W związku z zagrożeniem, jakim jest koronawirus Swarzędz odwołuje szereg imprez.

W komunikacie burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek jasno określa jakiego typu imprezy odwołuje:

Zostały zawieszone do odwołania wszelkie zajęcia dodatkowe i imprezy organizowane przez Ośrodek Kultury w Swarzędzu, Bibliotekę Publiczną w Swarzędzu, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki

Burmistrz podkreśla ponadto, że stale monitoruje sytuację, a dalsze działania będą wynikiem sugestii służb sanitarnych.

Warto zauważyć, że wiąże się to z koniecznością zawieszenia bardzo wielu imprez. Swarzędzkie placówki kulturalne i sportowe należą do niezwykle aktywnych, stąd zawieszenie imprez masowych może być bardzo dotkliwe. Ośrodek Kultury w Swarzędzu postawił sprawę jasno:

Od dnia dzisiejszego tj. 11.03.2020r. odwołujemy wszelkie zajęcia odbywające się na terenie swarzędzkiego Ośrodka Kultury oraz we wszystkich świetlicach podległych ośrodkowi. Wszystkie działania podejmowane są w trosce o zdrowie , w związku z koniecznością zapobiegania zakażeniu COVID – 19 – Coronawirus. Powyższa sytuacja ma miejsce do ODWOŁANIA.

Z kolei Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji musiało odwołać zaplanowany na 14 marca Aqua Maraton. Cała Pływalnia Wodny Raj, jak i SCSiR będą nieczynne.

Ponadto pod znakiem zapytania stoją zaplanowane na 15 i 19 marca obchody Święta Patrona Gminy Swarzędz.

Osoby podróżujące miejską komunikacją w Poznaniu muszą też na bieżąco spoglądać na informacje dotyczące rozkładu jazdy. Już teraz wiadomo, że zmiany w rozkładach jazdy mają dotyczyć linii 154, 160, 184, 187 (całkowicie zawieszona), 188, 198, a także w niedziele i święta popołudniowe kursy linii tramwajowych 6 i 12. Więcej informacji można znaleźć na Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Ponadto zawieszono sprzedaż biletów przez kierowców.

Więcej na temat zmagań Swarzędza z koronawirusem można znaleźć pod tym linkiem

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *