Derby gminy Swarzędz na remis – jeszcze raz, innym okiem

Derby gminy Swarzędz na remis: w niedzielę 11 listopada 2020 r. o godzinie 16:15 na bocznym boisku stadionu miejskiego odbyły się Derby Gminy Swarzędz. O ligowe punkty walczył UKS Lider Swarzędz z SSNC Meblorz Swarzędz. Starcie nie wyłoniło zwycięzcy, a mecz zakończył się remisem 2:2.

Pierwotnie rozegranie meczu planowano na 26.08.2020 r. jednak decyzją WZPN cała kolejka została przełożona na 11.11.2020. W związku z Narodowym Świętem Niepodległości zawodnicy podczas prezentacji trzymali wielką biało-czerwoną flagę. Chwilę po pierwszym gwizdku sędziego obie drużyny ruszyły do ataku. Jak to w meczach derbowych bywa nikt nie odpuszczał i nie odstawiał nogi. Szczęśliwie obyło się bez groźnych kontuzji. Mecz stał na wysokim poziomie, ale to nie dziwi, gdy spotykają się drużyny ze ścisłej czołówki tabeli. Zarówno UKS Lider Swarzędz jak i SSNC Meblorz Swarzędz prezentowały wysoki poziom gry, co powodowało, że spotkanie przyjemnie się oglądało.

Mecz pomimo tego, że rozgrywany bez udziału publiczności zgromadził spore grono „spacerowiczów”, którzy podczas niedzielnej przechadzki mieli okazję zerknąć przez płot na zmagania lokalnych zespołów i dopingować swoją drużynę. Kto wie czy mecz w Swarzędzu nie przyniósł więcej emocji niż wieczorne starcie Polska -Ukraina na Stadionie Śląskim.

Bramki: Stępniak (Lider), Korcz (Lider), Czaplicki x 2 (Meblorz)

Bartosz Stawicki

Derby gminy Swarzędz na remis – przeczytaj jeszcze więcej o tym meczu. A tu sprawdź tabelę ligową.

/fot. B. Stawicki/

derby gminy Swarzędz na remis

derby gminy Swarzędz na remis

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *