Remis w derbach Swarzędza – emocji nie zabrakło

Ostre starcia, kontrowersje, bracia w przeciwnych zespołach, 6 żółtych kartek i przede wszystkim 4 gole – mecz LiderMeblorz spełnił oczekiwania… spacerowiczów – remis w derbach Swarzędza.

Dzień Niepodległości, Dzień Świętego Marcina i piłkarskie święto Swarzędza. 11 listopada na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego Lider podjął Meblorza. I od początku było widać duże zaangażowanie obu czołowych zespołów okręgówki. Z większym zaangażowaniem ruszyli goście, ale to czarno-czerwoni pierwsi wypracowali sobie klarowną sytuację – Stępniak trafił jednak w bramkarza. W odpowiedzi Meblorz przeprowadził akcję, w której ręką we własnym polu karnym zagrał Korcz. Z jedenastu metrów nie pomylił się Czaplicki, który kilka minut później również z rzutu karnego podwyższył na 2:0. Druga jedenastka wzbudziła jednak dużo kontrowersji, ponieważ Ciesielski czysto wybił piłkę, a sędzia uznał, że doszło do faulu.

Ta decyzja arbitra wpłynęła na zaostrzenie gry, nerwowa atmosfera była już do końca meczu. Pierwszą połowę goście wygrali zasłużenie, natomiast w drugiej lepsi od inicjującego gwizdka sędziego byli gospodarze. Groźne akcje długo nie przynosiły skutku. I gdy wydawało się, że Meblorz obroni zwycięstwo, Lider zdobył bramkę kontaktową. W 82. minucie Stępniak precyzyjnym strzałem wykończył akcję swojej drużyny. Gospodarze nie ustawali w walce o kolejnego gola i dopięli swego jeszcze przed doliczonym czasem gry. Rzut wolny wykonywał Jakubek, a głową lot piłki przedłużył Korcz wzbudzając entuzjazm na ławce rezerwowych i wśród licznie przechodzących w pobliskim parku spacerowiczów. Na uwagę zasługuje jeszcze strzał Meblorza, który wylądował na słupku oraz przepychanka po pierwszym golu dla Lidera, kiedy sędzia kolejny raz stracił kontrolę nad sytuacją. Wynik sprawiedliwy, choć obie drużyny po ostatnim gwizdku były lekko rozczarowane.

Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Meblorz Swarzędz 2:2 (0:2) Bramki: 0:1 Czaplicki (27’ z karnego) 0:2 Czaplicki (33’ z karnego) 1:2 Stępniak (82’ as. Pogorzelec) 2:2 Korcz (88’ as. Jakubek) Lider: Strugalski, Korcz, Ciesielski (k) Ż, Zaborniak, Jędraszyk Ż, Marzec, J. Maćkowiak, Rybarczyk, Książkiewicz (Pogorzelec), Stępniak Ż, Jakubek Ż oraz Raczek, Kowalewski, Maciejewski, H. Maćkowiak, Owczarek i Schneider; trener Maciej Rybicki Meblorz: Przybylski Ż, Babuszkiewicz, Czaplicki (k), Szymkowiak, Kmieciak, Remlein, Rogorzyński, Marzec, Goiński, Dubert (Nowicki), Tonak Ż (Niklaus) oraz Andrzejewski, Szladowski, Czechowski i Niemczyk; trener Damian Ludwiczak

Remis w derbach Swarzędza najbardziej ucieszył Piasta Kobylnica (zwycięstwo 6:0 z Czarnymi Wróblewo), który z kompletem punktów powiększa przewagę. W innym meczu istotnym dla układu górnej części tabeli Avia wygrała z Polonią II 3:2 i zespoły zamieniły się miejscami. Czołówka wielkopolskiej ligi okręgowej, grupa 2:

  1. Piast Kobylnica             13 39 53:6
  2. Meblorz Swarzędz       14 37 57:17
  3. Lider Swarzędz             13 34 45:12
  4. Avia Kamionki              14 31 46:16
  5. Płomień Nekla             14 28 33:25
  6. Polonia II Środa Wlkp. 13 26 23:18

W sobotę kolejne derby – Piast-Meblorz w Kobylnicy o g. 13. Lidera czeka trudny wyjazd do Środy Wlkp. na mecz z rezerwami Polonii.

Adam Górczewski

Emocji nie brakowało – tak wyglądał początek meczu:

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

remis w derbach Swarzędza

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *