Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Wesoła Kraina w Gortatowie

W Przedszkolu Publicznym Wesoła Kraina w Gortatowie dzieci obchodziły Narodowe Święto Niepodległości i uczyły się o Polsce, jej historii i symbolach.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada w Naszym Przedszkolu różnił się od każdego innego dnia. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w Naszym Przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”. Był również quiz wiedzy o Polce, dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń historycznych Naszej Ojczyzny. Wykonały flagi, mapy, godła, plakaty, wszystko w barwach biało – czerwonych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Marta Pałgan

Zobaczcie jak dzieci obchodziły Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Wesoła Kraina w Gortatowie:

Święto w Przedszkolu Kraina w Gortatowie

Święto w Przedszkolu Kraina w Gortatowie

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *