Fundacja Animal Security prosi o wsparcie dla swarzędzkich kotów

Fundacja Ochrony Zwierząt Animal Security to organizacja działająca na terenie Poznania i okolic. Tym razem przeprowadza akcję na terenie Swarzędza i potrzebuje naszej pomocy.

Fundacja tak opisuje swoje działanie:

Przed weekendem przyjęliśmy zgłoszenie o dużym stadzie wygłodniałych kotów w Swarzędzu. Wczoraj nasza wolontariuszka wraz z wolontariuszami innych fundacji – Fundacja Pomocy Zwierzętom „Kłębek”Fundacja NaszeZoo.pl oraz Kocia Służba Zdrowia udała się na rekonesans. Łącznie wolontariusze zabezpieczyli 19 kotów, co najmniej jeszcze 5 jest do złapania… 11 kotów trafiło do naszej fundacji, z czego 4 są w zaprzyjaźnionych domach tymczasowych. 2 koty przejęła Fundacja Koci Pazur, 2 Fundacja NaszeZoo.pl i 4 Fundacja Pomocy Zwierzętom „Kłębek”. Teraz te 11 kotów musimy wysterylizować, podleczyć, odżywić.

Niestety, w miejskim budżecie na ten rok już nie ma środków na sterylizację i leczenie wolno żyjących kotów. Dlatego też Fundacja zwraca się do wszystkich z prośbą o pomoc. Nie chodzi tylko o pozyskanie środków, ale i o zapewnienie warunków bytowych dla kotów:

Potrzebne jest wszystko – pieniądze na opiekę weterynaryjną, dobre jakościowo jedzenie, żwir, transportery. Podczas kilku godzin spędzonych tam na miejscu wolontariusze dowiedzieli się, że na początku kwietnia odszedł jedyny karmiciel tego stada i wygłodniałe koty zaczęły wychodzić na parking dla tirów w poszukiwaniu resztek jedzenia. Najgorsze jest to, że te koty nie mają po co tam wracać – tam nikt już ich nie nakarmi. Te oswojone na pewno znajdą u nas miejsce, ale dzikuski? Szukamy bezpiecznych miejsc dla tych kotów – działki, przydomowe ogródki, stadniny koni przyjazne kotom, agroturystyka. Czy ktoś z was będzie mógł przyjąć chociaż jednego kota?

Poniżej znajdują się dane dotyczące zbiórki.

➡️ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kotyzeswarzedza

Fundacja Ochrony Zwierząt ANIMAL SECURITY

💙 Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 2768 5532
Tytułem: Darowizna – Koty ze Swarzędza

💙 PayPal: hania@animal-security.pl

Można również wspomóc Fundację przekazując 1% podatku:
💙 Fundacja Ochrony Zwierząt Animal Security
KRS 0000401342

Pod koniec stycznia pisaliśmy o działaniach innej fundacji na rzecz zwierząt – Koci Pazur – kliknij, by przeczytać.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *