„Koci Pazur” – z miłości dla zwierząt

Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur” została zarejestrowana 17 maja 2006 roku w Poznaniu i powstała z inicjatywy grupki osób, pragnących nieść pomoc poznańskim kotom bezdomnym oraz wolno żyjącym. W ciągu prawie piętnastu lat naszej działalności ocaliliśmy tysiące zwierząt, lecząc je, kastrując i znajdując im kochające domy. To, co robimy, robimy wolontariacko, nieodpłatnie i w wolnym (od obowiązków zawodowych czy rodzinnych) czasie, osoby działające na rzecz Fundacji nie pobierają bowiem z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.

Koty, które są pod naszą opieką, przebywają w zdecydowanej większości w tzw. domach tymczasowych, czyli prywatnych mieszkaniach wolontariuszek oraz wolontariuszy. Co roku do takich domów trafiają dziesiątki potrzebujących kotów, które często wymagają kosztownego leczenia. Odpowiednio przygotowane – czyli już wyleczone lub w przypadku chorób przewlekłych zdiagnozowane – „Pazurki oddajemy do adopcji, a do tego momentu zapewniamy im pełną opiekę weterynaryjną oraz utrzymanie”.

Postulujemy ideę „nie kupuj, adoptuj” i kładziemy duży nacisk na spopularyzowanie kastracji zwierząt jako najlepszego sposobu na humanitarne ograniczenie ich bezdomności i cierpienia.

Dlaczego działamy i jak można nas wspierać?

Wierzymy, że pomaganie jest obowiązkiem każdego z nas, a dobrem i przywilejami, które otrzymujemy od życia i innych, należy się dzielić. Kochamy zwierzęta, a ich los nie jest nam obojętny. Jako że pod skrzydłami Fundacji znajduje się zazwyczaj do stu kilkudziesięciu kotów, najpilniej potrzebujemy zawsze domów tymczasowych i miejsc w nich, które zwalniają się wraz z kolejnymi adopcjami. Pomóc nam można także po prostu dbając o dobrostan bezdomnych lub wolno żyjących zwierząt w swoim otoczeniu – zapewniając im pokarm, wodę (zwłaszcza w upały), schronienie czy opiekę weterynaryjną. Dokarmiasz koty w swojej okolicy? Zadbaj, by Twoje stadko było wykastrowane. Jeśli masz własne zwierzęta – również je wykastruj, nie pomnażaj bezdomności. Możliwości pomocy jest bardzo wiele i tylko od Ciebie zależy, czy się w nie zaangażujesz!

Nasza Fundacja od 18 listopada 2010 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Utrzymujemy się wyłącznie z dobrowolnych datków, a praktycznie wszystkie zebrane fundusze przekazujemy na bezpośrednią pomoc podopiecznym „Kociego Pazura”. Spośród darowizn, finansujących nasze działania, najważniejszy jest 1% – to on decyduje o być albo nie być fundacyjnych kotów. I to on jest niezbędny, aby każde „miau” było radosne!

Więcej o „Kocim Pazurze”: facebook.com/FundacjaKociPazur

Jeśli nasze cele są bliskie Twojemu sercu, przekaż nam swój 1%: KRS 0000258643

Kontakt: fundacja@kocipazur.org

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *