1006 przypadków COVID-19 w gminie Swarzędz, zmarła 4 osoba!

Najnowsza porcja danych z Sanepidu: mamy już 1006 aktywnych przypadków COVID-19 w gminie Swarzędz, zarażonych zatem jest obecnie 2% mieszkańców! Zmarła też 4 osoba. 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu dostarczyła dane aktualne na dzień 12 listopada 2020 r. Przynoszą one zatrważający wzrost liczby zarażonych mieszkańców naszej gminy. Wynika z nich, że jest już 1006 aktywnych przypadków COVID-19 w gminie Swarzędz. Stanowi to 2% wszystkich mieszkańców gminy Swarzędz. Jest bardzo znacząca liczba, gdyż mówimy o osobach, które są zdiagnozowane, jako aktualnie zarażone koronawirusem. Od początku pandemii, patogen stwierdzono u 1088 mieszkańców gminy Swarzędz. Co więcej, jeśli się to zestawi z doniesieniami, że liczby prezentowane przez Sanepid są niedoszacowane (oddają około 60% faktycznych zdiagnozowanych przypadków) oraz, jeśli weźmie się pod uwagę u ilu osób nie stwierdza się zakażenia, gdyż nie są badane lub przechodzą je łagodnie, wówczas sytuacja prezentuje się naprawdę poważnie.

Obecnie spośród mieszkańców gminy Swarzędz 12 osób jest hospitalizowanych. 78 to tak zwani ozdrowieńcy. Z danych przedstawionych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wynika ponadto, że zmarła 4 osoba w związku z zakażeniem koronawirusem w naszej gminie.

Powiat poznański

W oparciu o powyżej wspomniane dane, sytuacja w powiecie poznańskim również rysuje się poważnie. 7741 to liczba aktywnych przypadków COVID-19 w gminach otaczających Poznań. Od początku prowadzenia badań koronawirusa zdiagnozowano u 8356 mieszkańców powiatu. 107 osób jest poddanych leczeniu w szpitalu. 573 mieszkańców powiatu poznańskiego to ozdrowieńcy. 42 osoby zmarły.

 

1006 przypadków COVID Swarzędz

 

Biorąc pod uwagę same liczby aktywnych przypadków, to spośród gmin powiatu poznańskiego najpoważniej sytuacja rysuje się właśnie w Swarzędzu. Żadna inna gmina nie przekroczyła tysiąca zakażeń. Trzeba mieć jednak na uwadze, że gmina Swarzędz jest najludniejszą z gmin powiatu. Dalej w klasyfikacji zakażeń jest gmina Dopiewo – 721 aktywnych przypadków, gmina Komorniki – 670, Kórnik – 613 i Tarnowo Podgórne – 610. Najmniej aktywnych zakażeń odnotowano w gminie Kleszczewo – 155.

Poznań

W Poznaniu 10855 osób jest obecnie zakażonych koronawirusem. Od początku pandemii z patogenem zmagało się 11895 poznaniaków. Na tę chwilę 199 mieszkańców stolicy Wielkopolski jest hospitalizowanych. 932 osoby to tak zwani ozdrowieńcy. 108 osób zmarło.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *