Korona Zachodu Polski NW dla swarzędzanki

9 listopada w świątecznej atmosferze – związanej z obchodami Święta Niepodległości  – w Zawidowicach w Powiecie Pleszewskim, odbyły się ostatnie w tym roku, zawody w ramach cyklu walki o Koronę Zachodu Polski Nordic Walking. Uczestniczyło w nich ponad 300 osób z Polski i Rosji. Uwagę zwraca spora grupa zawodników z rosyjskiego Kaliningradu biorąca udział we wszystkich imprezach cyklu. Zawody odbywające się tuż przed Świętem Niepodległości otrzymały wyjątkową oprawę przygotowaną przez pleszewską grupę rekonstrukcyjną, rozpoczęły się hymnem państwowym.

Tegoroczne starty zakończył się olbrzymim sukcesem swarzędzanek, gdyż Danuta Choryńska zwyciężyła w swojej kategorii w klasyfikacji generalnej cyklu i zdobyła Koronę Zachodu Polski. Duży sukces odniosła również Wanda Dembowiak, która w klasyfikacji generalnej zajęła w swojej kategorii 3 miejsce. Na sukces swarzędzanki złożyły się Mistrzostwo Polski w Barlinku (14.9.2019), pierwsze miejsca w Olandii (16.6.2019) i Rożnowicach (28.9.2019), drugie w Lubaszu (24.8.2019) i Puszczykowie (25.5.2019) oraz czwarte w Pleszewie (9.11.2019) . Wanda Dembowiak zajęła drugie miejsca w Olandii i Rożnowicach oraz trzecie w  Puszczykowie i Lubaszu. Zawody w Zawidowicach zakończyły się uroczystym, wieczornym posumowaniem cyklu i dekoracją zawodników, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej.  Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali honorowe tytuły Królowej i Króla Zachodu, a zawodnicy posiadający najwięcej „zielonych kartek” za doskonałą technikę – Arcymistrza Zachodu.

Warto dodać, że Danuta Choryńska, dzięki zdobyciu tytułu mistrzyni Polski zwyciężyła również w klasyfikacji generalnej Korony Południa Polski i Korony Wschodu Polski.

W bieżącym roku rozegrane zostaną jeszcze 30 listopada w Łebie  ostatnie zawody o Koronę Północy Polski. Ich wynik wliczany jest do walki o Puchar Polski. Danuta Choryńska dzięki dotychczasowym wynikom  ma zagwarantowane – nawet bez startu w tych zawodach – drugie miejsce  w Pucharze Polski i Koronie Północy Polski.

 

Rozgrzewka przed zawodami w Zawidowicach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.