„Nordic Walking na Receptę”

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku i Polska Federacja Nordic Walking zapraszają na bezpłatne zajęcia, pod nazwą Nordic Walking na Receptę.

• W związku z dużym zainteresowaniem nordic walking w województwie wielkopolskim, uruchomiono kolejne miejscowości. Treningi prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i odbywać się będą do 27 listopada.
• Treningi odbywają się w 11 miejscowościach: Lubaszu, Okonku, Pile, Poznaniu, Rokietnicy, Wieleniu, Wrześni, Ostrowie Wielkopolskim, Wągrowcu, Grzybnie i w Kaliszu, we wtorki o godzinie 17.00 lub w czwartki o godzinie 18.00.
• Do tej pory uczestnicy zajęć w tych miejscowościach przeszli łącznie 2651 km czyli dokładnie tyle, ile wynosi długość trasy z Poznania do Madryta.
• Inicjatywa organizowana jest przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja, której kluczowym celem jest propagowanie wśród społeczeństwa ruchu i zdrowego trybu życia. Zajęcia Nordic Walking na Receptę, to idealna okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z kijkami. Uczestnicy podczas spotkań poznają prawidłową technikę marszu oraz dowiedzą się, jak należy dobierać sprzęt i ubiór do ćwiczeń. Wykwalifikowani instruktorzy wskażą i skorygują najczęściej popełniane błędy. Dzięki odpowiedniej metodzie nauczania techniki marszu zajęcia można dostosować do stopnia koordynacji i wydolności podopiecznych.

‑ Wakacje to idealny moment na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i rodziną. Nasze zajęcia to świetna okazja dla tych, którzy szukają towarzystwa do uprawiania nordic walking lub dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem – mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku – Marsze z kijami sprzyjają życiu towarzyskiemu. Mimo dosyć szybkiego tempa nordic umożliwia swobodną konwersację. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców na zajęcia pod okiem profesjonalnych instruktorów – dodaje.

Nordic walking to sport, który zyskuje coraz większe grono entuzjastów. Obecnie jest to jedna z najbardziej lubianych aktywności fizycznych Polaków. Szacuje się, że w Polsce z kijami chodzi już ponad 3 miliony osób. Wśród miłośników tej dyscypliny znajdują się znani polscy aktorzy ‑ Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski, ambasadorzy Akademii Zdrowia Santandera. Regularne chodzenie z kijkami poprawia pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego oraz zwiększa ruchomość stawów.

‑ Naszą przygodę z nordic walking rozpoczęliśmy dzięki moim rodzicom, którzy od dłuższego czasu są fanami spacerów z kijkami. Prawdą jest, że sport ten można uprawiać niezależnie od wieku. Jest bezpieczny dla zdrowia, bo nie obciąża stawów ani kręgosłupa – mówi aktor Bartłomiej Kasprzykowski, który wraz z żoną, Tamarą Arciuch jest ambasadorem Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku ‑ Wbrew różnym opiniom nie jest to dyscyplina wyłącznie dla osób starszych, czego ja wraz z Tamarą jesteśmy najlepszym przykładem. Nordic walking może uprawiać każdy pod warunkiem, że pamięta o poprawnej technice. Podczas marszu ciężar ciała jest rozłożony na wszystkie kończyny, czyli pracujemy całym ciałem, angażując 90 proc. mięśni ‑ dodaje.

Miejsca zajęć:

  • Poznań – Jez. Malta, ul. Wiankowa 2 (wtorek godz. 17.00)
  • Poznań – Szczeszynek nad jeziorem, ogrodek piwny (czwartek godz. 18.00)

 Wspólne treningi w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku będą odbywać się cyklicznie, przez 30 tygodni, do 27 listopada. Nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń czuwają profesjonalni instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking. Trenerzy prowadzą godzinne ćwiczenia, poprzedzone rozgrzewką na świeżym powietrzu. Może wziąć udział w nich każdy bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Wszystkie informacje na temat zajęć znajdują się na stronie: https://www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia-2018/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *