Udany start do Pucharu Polski – Lider z awansem do kolejnej rundy

Udany start do Pucharu Polski – od zwycięstwa nad sąsiadem zza miedzy Lider Swarzędz rozpoczął udział w Pucharze Polski – w Kostrzynie pokonał Lechię po ośmiu seriach rzutów karnych.

Po wylosowaniu Lechii to nie Lider był faworytem, ponieważ drużyna z Kostrzyna gra poziom wyżej (V liga). Do tego, mimo że to czarno-czerwoni byli gospodarzem pojedynku, mecz ostatecznie został zorganizowany w Kostrzynie. Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla Lidera, od szybkiego prowadzenia. Z rzutu rożnego piłkę zagrał Skrodziuk, ta wróciła pod nogi zawodnika, który po udanym dryblingu zagrał ją jeszcze raz w pole karne, gdzie skutecznie wyskoczył do niej Korcz.

W reakcji do ataku ruszyli kostrzynianie, ale zatrzymywała ich obrona, Strugalski lub poprzeczka. Na początku drugiej odsłony gola dorzucił Vogel (sam na sam i uderzenie obok bramkarza) i wydawało się, że awans do kolejnej rundy już blisko. Tymczasem Lechia najpierw zdobyła bramkę kontaktową, a w doliczonym już czasie wyrównującą. To oznaczało, że do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne.

Strzelający mieli wysoką skuteczność i tylko w 3. kolejce uderzenie Zboralskiego obronił bramkarz Lechii, a rywal w odpowiedzi nie trafił w bramkę. Potem aż do siódmej serii błędów nie było. W ósmej, po trafieniu Owczarka, Strugalski obronił strzał lechisty i utonął w objęciu kolegów. Lider mógł świętować awans, a kolejny pucharowy mecz (rywala wyłoni losowanie) za dwa tygodnie.

Puchar Polski, 1/32 w okręgu poznańskim: Lider Swarzędz – Lechia Kostrzyn 2:2 (1:0), karne 7:6 Bramki: 1:0 Korcz (11’) 2:0 Vogel (57’) 2:1 Kwiatkowski (64’) 2:2 Marciniak (90’+1). Lider: Strugalski, Korcz, Górczewski (Zaborniak, Książkiewicz), Owczarek, Yildirim (Marzec), (k) Ciesielski, Jędraszyk, Skrodziuk, Maciejewski, Pogorzelec (Zboralski), Vogel; trener Maciej Rybicki

Adam Górczewski

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Udany start do Pucharu Polski
Udany start do Pucharu Polski – Lider z awansem do kolejnej rundy

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *