EKO Konkurs dla przedszkolaków i uczniów z Kleszczewa, Kostrzyna, Pobiedzisk i Swarzędza

Firma FBSerwis organizuje EKO Konkurs dla przedszkolaków i uczniów z Kleszczewa, Kostrzyna, Pobiedzisk i Swarzędza na temat segregowania odpadów. Są nagrody do zdobycia!

Czy temat recyklingu dotyczy tylko dorosłych? Nie! I wcale nie jest tak skomplikowany, na jaki wygląda, wręcz przeciwnie – jest dziecinnie prosty! O tym mają okazję przekonać się przedszkolaki i uczniowie z czterech wielkopolskich gmin – Kleszczewa, Kostrzyna, Pobiedzisk i Swarzędza. To wszystko za sprawą konkursu „Narysuję, jak pięknie segreguję!”, którego organizatorem jest firma FBSerwis.

Firma zaprasza wszystkich uczniów klas I-IV oraz dzieci z najstarszych grup przedszkolnych (5- i 6-latków) do zgłębienia wiedzy o ekologii, a następnie wykorzystania jej w konkursie – na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody! Wystarczy wykonać plakat promujący prawidłową segregację odpadów lub płynące z niej korzyści i wysłać zgłoszenie do FBSerwis!

Jesteś rodzicem, którego dziecko uczy się w podstawówce lub uczęszcza do grupy 5- lub 6-latków w przedszkolu?

Jeśli tak, możesz pomóc swojemu dziecku w wykonaniu zadania konkursowego. Dzięki temu oboje będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę odnośnie rodzajów odpadów i ich segregacji oraz spędzić wspólnie czas w kreatywny sposób. Zgłaszając dziecko do udziału w konkursie dajesz mu szansę na wygranie atrakcyjnych nagród – m.in. tableta, smartwatcha, mówiącego pióra z książką, słuchawek czy zabawki kreatywnej.

Jesteś nauczycielem pracującym w szkole podstawowej lub w przedszkolu na terenie wskazanych gmin?

Świetnie! Możesz wykorzystać konkurs „Narysuję, jak pięknie segreguję” do zorganizowania zajęć o ekologii. Dzięki temu przekażesz uczniom ważne informacje dotyczące dbania o środowisko poprzez segregację odpadów oraz umożliwisz im wzięcie udziału w konkursie i wygranie wspaniałych nagród. Jeśli Twój podopieczny zostanie laureatem, Ty również otrzymasz nagrodę – kartę prezentową do salonów EMPIK. Placówki, do których uczęszczają laureaci I miejsc zdobędą karty podarunkowe do sklepów RTV EURO AGD o wartości 1000 zł!

To pierwsza edycja konkursu ekologicznego Narysuję, jak pięknie segreguję” organizowanego przez FBSerwis na terenie Kleszczewa, Kostrzyna, Pobiedzisk i Swarzędza. Firma, która na co zajmuje się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów w tych gminach, pragnie zachęcić uczniów do zgłębienia tematu prawidłowej segregacji oraz powtórnego wykorzystywania surowców. Konkurs został objęty honorowym patronatem przedstawicieli władzy wszystkich czterech gmin: Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, Wójta Gminy Kleszczewo, Burmistrza Gminy Kostrzyn oraz Burmistrza Gminy Pobiedziska.

– Wierzymy, że dzięki edukacji ekologicznej, możemy realnie wpłynąć na stan naszego środowiska. Konkurs, który jest okazją do świetnej zabawy i zdobycia wartościowych nagród, jest w mojej ocenie idealnym środkiem przekazywania wiedzy w zakresie ochrony środowiska mówi Artur Pielech, Prezes Zarządu FBSerwis. – Kształtowanie właściwych postaw proekologicznych dzieci i młodzieży to zadanie, które powinno być bliskie sercu każdego pedagoga, dlatego mam nadzieję, że nauczyciele włączą zadanie konkursowe do scenariusza lekcji i zachęcą swoich podopiecznych do wykonania prac – dodaje.

Zadanie Konkursowe:

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu dowolną techniką plakatu przedstawiającego zasady prawidłowej segregacji odpadów lub korzyści z niej płynących. Prace powinny być wykonywane przez przedszkolaków lub uczniów indywidualnie (wykluczone są zgłoszenia zespołowe). Wskazane jest, by powstawały pod okiem i przy wsparciu nauczyciela, bądź rodzica. Pracę można zgłosić poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie: fbserwis.pl/EkoKonkurs. Do zgłoszenia pracy wymagane jest wypełnienie wszystkich pól zawartych w formularzu, załączenie zdjęcia pracy konkursowej w formacie .jpg, .jpeg lub .png, a także niezbędnych zgód w formacie .pdf.

Nagrody:

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, smartwatche, mówiące pióra w zestawie z książką, słuchawki, zabawki kreatywne (roboty) oraz plecaki. Nauczyciele, pod opieką których pracowali zwycięzcy, otrzymają kartę prezentową Empik o wartości 100 zł, a szkoły, do których uczęszczają laureaci I miejsc – karty podarunkowe RTV EURO AGD o wartości 1000 zł.

Prace uczestników będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: „Starszaki” – prace dzieci z najstarszych grup przedszkolnych (5- i 6-latków) oraz „Klasy I-IV” – prace uczniów klas I-IV szkól podstawowych.

Firma FBSerwis zachęca wszystkich mieszkańców do śledzenia konkursu, ponieważ to kto zostanie zwycięzcą i otrzyma wartościowe nagrody, będzie zależało od głosowania. Internauci mogą głosować na prace uczestników na www.fbserwiskonkurs.pl. Głosowanie odbędzie się w dniach od 23 kwietnia do 9 maja br.

WAŻNE DATY

Prace konkursowe można zgłaszać od 25 marca do 20 kwietnia 2021 r.

Głosowanie odbędzie się w dniach od 23 kwietnia do 9 maja 2021 r.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

EKO Konkurs dla przedszkolaków i uczniów
Firma FBSerwis organizuje EKO Konkurs dla przedszkolaków i uczniów z Kleszczewa, Kostrzyna, Pobiedzisk i Swarzędza na temat segregowania odpadów. Są nagrody do zdobycia!

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *