Tydzień Małżeństwa za nami. Zobacz jak się bawili i co mówią uczestnicy!

W sobotę 15 lutego 2020 r. zakończyły się obchody Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa w Swarzędzu. Tydzień ten przebiegał pod hasłem „Zabierz męża/żonę na randkę”.

Celem projektu było  wzmacnianie relacji małżeńskich oraz motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, media i osoby publiczne do promowania znaczenia zdrowych małżeństw. Cel został osiągnięty wspólnymi siłami organizatorów (Związku Dużych Rodzin 3+ koło w Swarzędzu), patrona imprezy Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz oraz licznych partnerów (instytucje publiczne, firmy usługowe, przedsiębiorstwa, parafie oraz osoby prywatne). Dzięki tak licznemu gronu wspierających ponad 100 małżeństw skorzystało z warsztatów, wykładów, lekcji tańca oraz zniżek w lokalach gastronomicznych, kwiaciarni czy na lodowisku. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i sprawiła radość wielu małżeństwom. Dla wielu par była to pierwsza randka od lat. Inicjatywa godna powtórzenia za rok.

O wrażenia z poszczególnych wydarzeń poprosiliśmy uczestników:

Sobotni wieczór był wyśmienitą, wspólną zabawą przy grach planszowych. Rozgrywki we dwoje oraz wraz z innymi małżeństwami były nie tylko wspaniale spędzonym czasem, ale też początkiem pasji wspólnego grania z małżonkiem:) Czy wygrana czy przegrana – nasze małżeństwo wiele wygrało!!! Jedyny skutek uboczny to boki pozrywane ze śmiechu:)  Brawa dla organizatorów!!! To trzeba powtórzyć!!!
Ania i Maciej – uczestnicy wieczoru gier planszowych

 

Dzięki lekcji tańca towarzyskiego wróciliśmy wspomnieniami  do czasów narzeczeństwa którym to kurs tańca był jedna z form naszych spotkań. Dziękujemy
Magda i Adam

„Małżeńskie SPA, czyli jak zadbać o swój związek” mogę polecić parom z dowolnym stażem. O relacje warto dbać na co dzień i z łatwością można robić to w ciekawy sposób, nie tylko kupując wymyślne i drogie prezenty raz do roku. Warsztaty pozwoliły nam na chwilę zatrzymać się, „zapauzować” nasze życia i zastanowić się co można… zmienić, ulepszyć, odpuścić? Jak nasze uczucia pielęgnować, aby były piękne i dawały wolność, a nie stały się krępującymi więzami. Chwila poświęcona na to spotkanie pomogła małżeństwom zadać pytania, które mogą być zalążkiem pogłębienia relacji i docenienia czasu spędzanego razem.
Anna Szpakowska, uczestniczka warsztatów dla małżeństw

Warsztaty „Małżeńskie Espresso” były dobrym czasem dla naszego małżeństwa, spędzonym w świetnej atmosferze.  Dzięki licznym ćwiczeniom mogliśmy zastanowić się, które obszary naszego życia wymagają szczególnej pracy. Po warsztatach jesteśmy bardziej zmotywowani żeby troszczyć się o nasze małżeństwo przez wspólne wyjścia i codzienne drobne gesty miłości.
Asia i Maciej

W ramach Akademii Familijnej, byliśmy razem z żoną na warsztatach „Perypetie małżeńskie” które odbyły się w Szkole Podstawowej „Skrzydła” w Poznaniu. W warsztatach brało udział kilkanaście małżeństw. Forma warsztatów zakładała wspólne przeanalizowanie przypadku wyimaginowanego konfliktu małżeńskiego.
Byliśmy pod dużym wrażeniem prowadzącego – pana Grzegorza Pawlaka, który w umiejętny sposób prowadził dyskusję z małżeństwami. Każde z małżeństw miało możliwość przedstawienia swoich uwag dotyczących omawianego „konfliktu”. Wspólnie szukaliśmy kluczowych problemów oraz metod rozwiązania ich. W omawianym przykładnie każde z małżeństw mogło znaleźć problemy, które dotykają nas na co dzień. Bardzo budującym doświadczeniem było słuchanie, jak wspólnie z innymi małżeństwami szukamy rozwiązania trudnych problemów. Po spotkaniu był czas na dyskusje przy kawie i ciastkach. Bardzo polecamy uczestnictwo w tychże warsztatach.
pozdrawiamy
Wojbor i Basia

W sobotni wieczór z wielką radością uczestniczyliśmy w kończącym TM wieczorze tanecznym. Przygotowani poprzedniego dnia podczas lekcji tango przez pełne sześć godzin szaleliśmy na parkiecie. Gorąca włoska muzyka, sala pełna uśmiechniętych tancerzy , pyszna kuchnia , wspólne zabawy oraz romantyczny koncert zespołu Arete były prawdziwą randką małżeńską. Dziękujemy za świetną zabawę. Na pewno nie zabraknie nas w przyszłym roku.
Magda i Przemek

Gotowanie we Dwoje – Warsztaty kulinarne dla małżeństw. Podczas TM mieliśmy okazję wybrać się ze współmałżonkiem na warsztaty kulinarne pod okiem niezwykłego szefa kuchni restauracji Tumskiej Mariusza Starosty, który zaraził nas swoją pasją kulinarną! Spędziliśmy czas na świetnej zabawie w kuchni i uczcie dla podniebienia. Odtąd nie możemy powiedzieć, że gotowanie jest nudne! A kulinarne pasje i talenty najlepiej rozwijać w duecie😊
Natalia i Grzegorz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *