II Wielkopolskie Forum Seniora – zapraszamy

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprasza na II Wielkopolskie Forum Seniora, które odbędzie się we wtorek 12 listopada w godz. 9.30-14.00 w Sali Sesyjnej (na parterze) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu.

Przygotowując działania adresowane do osób starszych, chcemy wyraźnie podkreślić, że starzenie się to naturalny proces rozwoju człowieka. A ponieważ to proces naturalny, nie wolno pozwolić, aby w miarę upływu czasu ludzie redukowali swoje potrzeby, a decydenci je im ograniczali. Więc my – mający na to wpływ – musimy im zapewnić ich spełnienie. To naprawdę armia ludzi, których potencjału – już poza wszystkimi aspektami etycznymi – po prostu nie wolno zmarnować – podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

Podczas blisko 5-godzinnego spotkania seniorzy wysłuchają eksperckich wykładów m.in. o tematyce zdrowotnej i na temat bezpieczeństwa oraz poznają główne założenia polityki senioralnej w projekcie „Strategii rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030 roku”. Natomiast w holu urzędu każdy będzie mógł zbadać słuch, wypróbować zabiegi fizykoterapeutyczne o działaniu przeciwbólowym,  zmierzyć ciśnienie krwi i poziom glukozy, a także otrzymać porady na temat leków czy informacje dotyczące leczenia i ubezpieczenia w ramach NFZ.

Organizatorem Forum jest „Głos  Wielkopolski”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *