W Pucharze Polski Lider wyeliminował Piasta. Wiele emocji w derbach.

W bratobójczym pojedynku drużyn z gminy Swarzędz w Pucharze Polski Lider pokonał i wyeliminował Piasta Kobylnica 3:1. Spotkanie dostarczyło wielu emocji.

Nie upłynęło 20 minut, a czarno-czerwoni prowadzili już 2:0. W ubiegłym sezonie obie drużyny walczyły o awans z okręgówki do V ligi. Sztuki tej dokonał Piast, a Lider chce to osiągnąć w obecnych rozgrywkach. Mecze między tymi drużynami dostarczają ostatnio wielu emocji, przede wszystkim sportowych, choć nie brakuje dodatkowo mobilizujących elementów. Piątoligowiec był jednak faworytem i szybki dublet Kaczmarka na pewno go zaskoczył.

Już w 3. minucie, w pierwszej akcji liderowców Skrodziuk zagrał do Korcza, a ten z boku pola karnego skierował piłkę na czwarty metr przed bramką, gdzie delikatnie, ale precyzyjnie nogę dołożył snajper Lidera. Podobną precyzję, ale zupełnie inną metodę zdobywania goli Kaczmarek pokazał przy drugim trafieniu, kiedy po dalekim wybiciu od Strugalskiego uderzył z blisko 40 metrów. Asysta od własnego bramkarza pozwoliła lobem pokonać golkipera gości.

Role gości i gospodarzy zostały poniekąd odwrócone. Lider swoje mecze rozgrywa na Stadionie Miejskim w Swarzędzu, jednak władze miasta nie zgodziły się na grę na tym obiekcie. Formalnie zatem czarno-czerwoni pełnili rolę gospodarzy, ale na boisku, na którym regularnie gra Piast. Lider został jedyną drużyną z gminy Swarzędz, która jeszcze gra Pucharze Polski (Unia dołączy na dalszym etapie), a w kolejnym meczu znów będzie pełnić rolę gospodarza. Dobrze byłoby zobaczyć mecz z Polonią Nowy Tomyśl na głównym miejskim obiekcie. Ten mecz za dwa tygodnie.

Lider wygrał, chociaż w drugiej połowie to Piast miał przewagę posiadania piki i więcej sytuacji. Skuteczność była jednak w środę po stronie czarno-czerwonych, którzy w końcówce trafili jeszcze z rzutu karnego. Jedenastkę po faulu na Pogorzelcu wykorzystał kapitan Ciesielski. W doliczonym już czasie gry ładne uderzenie głową na bramkę zamienił Nazarewycz, ale jego drużynie zabrakło już czasu na więcej trafień.

Przed 1/8 finału strefy poznańskiej Lidera czekają dwa ligowe pojedynki. Najbliższy już w niedzielę 19 września, o g.16 – na Stadion Miejski w Swarzędzu przyjedzie Lotnik Poznań.

Puchar Polski, 1/16 finału strefy poznańskiej: Lider Swarzędz – Piast Kobylnica 3:1 (2:0) Bramki: Kaczmarek 2, Ciesielski – Nazarewycz Lider: Strugalski, Korcz (Owczarek), Górczewski, Zaborniak, Jędraszyk, (k) Ciesielski, Siemiński, Maciejewski (Marzec), Skrodziuk (Yildirim), Vogel (Pogorzelec), Kaczmarek (Książkiewicz); trener Maciej Rybicki Piast: Maszner, Jeske (Janicki), Imosa, Jęsiek, Trybuś (Kołakowski), Drozdowski (Cyrulewski), Lesiński (Nazarewycz), Nowak, Lulka, Hawryluk (Borawski), Nowacki (Nowicki) oraz Kowalski, Piszczek i Tyliński; trener Łukasz Kubzdyl