Karate on-line, czyli sprzed komputera na Olimpiadę z Kuzi Sport

Klub Sportów Walki Kuzi Sport ma sposób, jak aktywnie spędzić czas kwarantanny: prowadzi treningi karate olimpijskiego on-line.

Klub Sportów Walki Kuzi Sport na wielkopolskim rynku sportowym działa już 10 lat. Wychował już  Mistrzów Polski w Karate WKF. Z roku na rok Klub coraz bardziej się profesjonalizuje w kierunku sportu wyczynowego. Planem Kuzi Sport jest wprowadzić jednego z zawodników na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Dakarze w 2020 roku. Dobrą passę wzrostową niestety, tak jak zresztą prawie wszystkim przerwała epidemia Covid-19.

Maciej Drążewski, trener Klubu Sportów Walki Kuzi Sport zaznacza:

Stwierdziliśmy jednak, że nie przeszkodzi nam się to rozwijać w dalszym ciągu. Przeszliśmy na formę szkolenia online z naszymi zawodnikami, trenując w ich domach z ekranem komputera lub telewizora. Wiemy natomiast, że nie wszyscy są na tym poziomie wytrenowania i zaawansowania a chcieliby również okres kwarantanny spędzić aktywnie. Właśnie dla nich stworzyliśmy pakiet treningów dla początkujących dzięki którym poznają historie karate, podstawowe ciosy i kopnięcia a także poprawią swoją sprawność fizyczną.

Wszystkie chętne osoby mogą znaleźć informacje o klubowej inicjatywie na Facebooku: Kuzi Sport, oraz stworzonej stronie internetowej KarateOlimpijskieOnline.pl.

Maciej Drążewski dodaje:

Chętnie w ramach darmowej pomocy, podzielimy się naszymi treningami ze szkołami z gminy Swarzędz jak i całego powiatu poznańskiego, które wyrażą chęć współpracy nad aktywnością fizyczną uczniów w tym trudnym okresie.

Klub Sportów Walki Kuzi Sport jest zatem kolejną ciekawą inicjatywą i rozwiązaniem na czas przymusowej izolacji, z której zdecydowanie warto skorzystać, w końcu karate on-line to coś nietypowego – zapraszamy.

O innej propozycji aktywnego spędzenia czasu kwarantanny pisaliśmy wcześniej – zobacz tutaj.

Kuzi sport karate on-line

Kuzi sport karate on-line

Kuzi sport karate on-line

maciej drążewski karate

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *