Od dzisiaj złagodzone restrykcje, ludzie szturmują markety budowlane

Od poniedziałku 20 kwietnia obowiązują łagodniejsze obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa, ludzie ruszyli do marketów budowlanych.

Jedną ze zmian, która została wprowadzona przez rząd w związku z odmrażaniem gospodarki, jest pozwolenie na większą liczbę klientów w sklepach wielkopowierzchniowych. Do tej pory obowiązywało obostrzenie ograniczające wstęp w przeliczeniu 3 klientów na 1 kasę. Od dzisiaj do marketu może wejść 1 klient na 15 metrów kwadratowych powierzchni sklepu.

Zmęczeni staniem w kolejkach z ubiegłego tygodnia, klienci masowo ruszyli do marketów budowlanych. Trzeba też przypomnieć, że te były zamknięte również w weekendy. Stąd chyba chęć nadrobienia straconego czasu. Wielu klientów jednak zapomniało, że cały czas, między godzinami 10:00, a 12:00 pierwszeństwo w obsłudze mają seniorzy. Stąd też przed swarzędzkim Leroy Merlin około godziny 12:00 zaczęła się formować potężna kolejka.

Jeden z pracowników zaznacza:

To jest dramat, dobrze że przyjdzie popołudniowa zmiana, może oni dadzą radę rozładować kolejkę.

Trzeba mieć jednak w pamięci, że w weekend zanotowano rekordowe przyrosty liczby zachorowań w Polsce. Dlatego, pomimo złagodzonych restrykcji, odpuśćmy sobie niepotrzebnego wychodzenia z domu.

O sytuacji w handlu i marketach budowlanych pisaliśmy już wcześniej – zobacz tutaj.

obostrzenia markety budowlane restrykcje

obostrzenia markety budowlane restrykcje

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *